Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zielona Transformacja

Osiągnięcie celu neutralności klimatycznej to wyzwanie, które wymaga zaangażowania każdego. Również biznesu. Transformacja energetyczna jest kluczowym krokiem na drodze redukcji ilości gazów cieplarnianych, które do atmosfery emitują ludzie.

Ekologia się opłaca. Każdemu i wszystkim. Właśnie dlatego wyciągamy dłoń w stronę przedsiębiorców, samorządów, organizacji, aby wspólnie zrealizować projekt, który pomaga budować sprawiedliwą przyszłość.

Karta Zielonej Transformacji

Projekt rozpoczęliśmy od przygotowania Karty Zielonej Transformacji.

To dokument, który zobowiązuje do podjęcia działań w celu ograniczenia zmian klimatu. Opiera się na założeniach sprawiedliwej transformacji energetycznej, przeciwdziałaniu niesprawiedliwości ekologicznej i wypracowaniu strategii neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Karta Zielonej Transformacji została opracowana przez Carbon Footprint Foundation.

Kartę Zielonej Transformacji podpisali już:

Nie zatrzymamy zmiany klimatu, ale...

możemy wprowadzić rozwiązania, które złagodzą efekty i zminimalizują negatywne skutki. Te rozwiązania powinni wdrożyć wszyscy, bez wyjątku. Na czele z biznesem.

Dlaczego to takie ważne?

  • Średnia temperatura na Ziemi od czasów preindustrialnych wzrosła o ponad 1,2°C.
  • Według Global Carbon Atlas w latach 2014-2019 emisja CO2 w Polsce wzrosła o 4,7%, podczas gdy w Niemczech spadła o 13,6%, w USA o 8%, a w Japonii o 11,5%.
  • Zmiany klimatu to nie tylko kryzys ekologiczny. To także kryzys ekonomiczny.
  • Ubóstwo energetyczne jest faktem. Według badań z 2020 roku to zjawisko dotyczy 21,4% społeczeństwa.

Wzmacniamy głos biznesu!

To klucz do wypracowania sprawiedliwej strategii i przeprowadzenia efektywnej transformacji. Wierzymy, że biznes to sektor, który ma znaczący wpływ na łagodzenie skutków zmian klimatu, ponieważ ma w swoim zasięgu niezwykłe narzędzie — technologię.

Neutralność klimatyczna zielone płuca planety!

Do 2050 roku zakłada całkowitą eliminację gazów cieplarnianych. To oznacza:

  • wprowadzenie zmian społeczno-gospodarczych
  • prowadzenie biznesu odpowiedzialnego społecznie
  • inwestycje w technologie
  • stworzenie nowej, zielonej strategii biznesowej

Bo z biznesem możemy znacznie więcej!

Przedsiębiorcy, protagoniści, innowatorzy to Ci, którzy mogą nadać zmianom szybszego tempa i poprowadzić ludzkość w stronę zrównoważonego rozwoju.

Ich decyzje przekładają się na życie konsumentów, bo to oni sterują obiegiem, wdrażają rozwiązania, tworzą potrzeby, inspirują. Naszą największą nadzieją są inwestycje w projekty, które realnie przyczyniają się do minimalizacji gazów cieplarnianych w atmosferze. Drogą do spełnienia tego marzenia jest właśnie biznes.

Aktualności

grass g039f189d5 1920

Nowe wyzwanie dla biznesu. Czym jest ESG?

W ostatnich miesiącach przedstawiciele większych i mniejszych firm coraz więcej uwagi poświęcają nadchodzącej rewolucji w raportowaniu niefinansowym spółek. W kolejnych...

power station gc00fa5259 1920

Rozporządzenie metanowe – efektywne narzędzie czy prawny niewypał?

Czy UE przyjmie rozporządzenie metanowe? Emisje metanu to, obok emisji dwutlenku węgla, jedno z największych zagrożeń wpływających na przyspieszenie zmian...

aktualne zdjecie portal 1800x900 41

FAKRO: Projektujemy, planujemy i produkujemy z dbałością o środowisko naturalne [WYWIAD]

W obliczu zmian klimatycznych nikt już nie pyta czy, ale w jaki sposób być firmą zaangażowaną i jak dążyć do… Czytaj więcej  »

aktualne zdjecie portal 1800x900 26 1

Skanska: beton o obniżonym śladzie węglowym przy realizacji kolejnego biurowca

Skanska po raz kolejny wykorzystuje beton o obniżonym śladzie węglowym, tym razem przy realizacji płyty fundamentowej swojej najnowszej warszawskiej inwestycji… Czytaj więcej  »

DSC 0514 scaled

Karta Zielonej Transformacji – biznes dla klimatu. Nowe wyzwania

9 czerwca 2022 roku w Warszawie odbyło się spotkanie robocze sygnatariuszy Karty Zielonej Transformacji, projektu Fundacji Carbon Footprint. Karta Zielonej… Czytaj więcej  »

aktualne zdjecie portal 1800x900 3

Innowacje w sektorze energetyki i internetu rzeczy. Trzy firmy rozpoczynają strategiczną współpracę

Columbus Energy i Saule Technologies zawarły z Google Cloud umowę o strategicznej współpracy przy tworzeniu nowych produktów wykorzystujących perowskitowe ogniwa… Czytaj więcej  »