Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Zielona Transformacja

Osiągnięcie celu neutralności klimatycznej to wyzwanie, które wymaga zaangażowania każdego. Również biznesu. Transformacja energetyczna jest kluczowym krokiem na drodze redukcji ilości gazów cieplarnianych, które do atmosfery emitują ludzie.

Ekologia się opłaca. Każdemu i wszystkim. Właśnie dlatego wyciągamy dłoń w stronę przedsiębiorców, samorządów, organizacji, aby wspólnie zrealizować projekt, który pomaga budować sprawiedliwą przyszłość.

Karta Zielonej Transformacji

Projekt rozpoczęliśmy od przygotowania Karty Zielonej Transformacji.

To dokument, który zobowiązuje do podjęcia działań w celu ograniczenia zmian klimatu. Opiera się na założeniach sprawiedliwej transformacji energetycznej, przeciwdziałaniu niesprawiedliwości ekologicznej i wypracowaniu strategii neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Karta Zielonej Transformacji została opracowana przez Carbon Footprint Foundation.

Kartę Zielonej Transformacji podpisali już:

Nie zatrzymamy zmiany klimatu, ale...

możemy wprowadzić rozwiązania, które złagodzą efekty i zminimalizują negatywne skutki. Te rozwiązania powinni wdrożyć wszyscy, bez wyjątku. Na czele z biznesem.

Dlaczego to takie ważne?

  • Średnia temperatura na Ziemi od czasów preindustrialnych wzrosła o ponad 1,2°C.
  • Według Global Carbon Atlas w latach 2014-2019 emisja CO2 w Polsce wzrosła o 4,7%, podczas gdy w Niemczech spadła o 13,6%, w USA o 8%, a w Japonii o 11,5%.
  • Zmiany klimatu to nie tylko kryzys ekologiczny. To także kryzys ekonomiczny.
  • Ubóstwo energetyczne jest faktem. Według badań z 2020 roku to zjawisko dotyczy 21,4% społeczeństwa.

Wzmacniamy głos biznesu!

To klucz do wypracowania sprawiedliwej strategii i przeprowadzenia efektywnej transformacji. Wierzymy, że biznes to sektor, który ma znaczący wpływ na łagodzenie skutków zmian klimatu, ponieważ ma w swoim zasięgu niezwykłe narzędzie — technologię.

Neutralność klimatyczna zielone płuca planety!

Do 2050 roku zakłada całkowitą eliminację gazów cieplarnianych. To oznacza:

  • wprowadzenie zmian społeczno-gospodarczych
  • prowadzenie biznesu odpowiedzialnego społecznie
  • inwestycje w technologie
  • stworzenie nowej, zielonej strategii biznesowej

Bo z biznesem możemy znacznie więcej!

Przedsiębiorcy, protagoniści, innowatorzy to Ci, którzy mogą nadać zmianom szybszego tempa i poprowadzić ludzkość w stronę zrównoważonego rozwoju.

Ich decyzje przekładają się na życie konsumentów, bo to oni sterują obiegiem, wdrażają rozwiązania, tworzą potrzeby, inspirują. Naszą największą nadzieją są inwestycje w projekty, które realnie przyczyniają się do minimalizacji gazów cieplarnianych w atmosferze. Drogą do spełnienia tego marzenia jest właśnie biznes.

Aktualności

aktualne zdjecie portal 1800x900 3 1

Rynek nieruchomości na drodze transformacji [WYWIAD]

Osiągnięcie neutralności klimatycznej wymaga zaangażowania wielu branż, również sektora nieruchomości. To właśnie budynki pochłaniają najwięcej energii w UE i należą...

aktualne zdjecie portal 1800x900 90

Francja nie spełniła celu OZE. Czy Unia Europejska nałoży karę?

Francja nadal nie osiągnęła wymaganego przez Unię Europejską udziału OZE w swoim miksie energetycznym. Chodzi o cel, który miał zostać… Czytaj więcej  »

aktualne zdjecie portal 1800x900 85

Rusza program Wiatr – kopalnia możliwości. To szansa dla górników na nową pracę

Polscy górnicy mają szansę na zmianę zawodu. W realizacji tego celu pomoże program „Wiatr - kopalnia możliwości". W trakcie jego… Czytaj więcej  »

grass g039f189d5 1920

Nowe wyzwanie dla biznesu. Czym jest ESG?

W ostatnich miesiącach przedstawiciele większych i mniejszych firm coraz więcej uwagi poświęcają nadchodzącej rewolucji w raportowaniu niefinansowym spółek. W kolejnych...

power station gc00fa5259 1920

Rozporządzenie metanowe – efektywne narzędzie czy prawny niewypał?

Czy UE przyjmie rozporządzenie metanowe? Emisje metanu to, obok emisji dwutlenku węgla, jedno z największych zagrożeń wpływających na przyspieszenie zmian...

aktualne zdjecie portal 1800x900 41

FAKRO: Projektujemy, planujemy i produkujemy z dbałością o środowisko naturalne [WYWIAD]

W obliczu zmian klimatycznych nikt już nie pyta czy, ale w jaki sposób być firmą zaangażowaną i jak dążyć do… Czytaj więcej  »