Zjazd branży wiatrowej w Ciechocinku już w ten piątek

Zarząd Stowarzyszenia Małej Energetyki Wiatrowej zaprasza na Zjazd branży wiatrowej w Ciechocinku. Wydarzenie odbędzie się już 19 października – w ten piątek. Wśród głównych tematów spotkania pojawi się m.in. kwestia ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz podwyżek cen.

Program Zjazdu branży wiatrowej w Ciechocinku dostępny jest tutaj. Jego organizatorzy przewidzieli trzy główne tematy, które wymagają dyskusji: 1. prognozy cen energii i zielonych certyfikatów, 2. podatek od nieruchomości za 2017 i 2018 oraz 3. zmiany ustawy OZE dot. UDT.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Gościem honorowym wydarzenia będzie Zbigniew Gryglas, poseł na Sejm RP. Ponadto na zjedzie pojawią się również eksperci branżowi, m.in. prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej – Janusz Gajowiecki, oraz eksperci z sektora obrotu energią elektryczną oraz rynku ubezpieczeń, którzy przedstawią najkorzystniejsze metody ubezpieczenia turbin wiatrowych.

Jak podkreślają organizatorzy, ze względu na dynamiczny rozwój sektora fotowoltaicznego, jeden z paneli wydarzenia zostanie poświęcony fotowoltaice. W jego trakcie przedstawione będą m.in. korzyści z łączenia energii wiatru i słońca.

Aby wziąć udział w piątkowym Zjeździe branży wiatrowej w Ciechocinku, należy uzupełnić formularz rejestracyjny.