Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zmiana zaczyna się od nas. Każdy może przeciwdziałać globalnemu ociepleniu

Zmiana zaczyna się od nas. Każdy może przeciwdziałać globalnemu ociepleniu

„Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu!” – to hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej, który trwa od 18 do 24 listopada. Cel to podnoszenie świadomości o zagrożeniu, które wynika ze wzrostu ilości dwutlenku węgla w atmosferze i przedstawianie sposobów na jego redukcję. 

Reklama

– „Polska energetyka nadal oparta jest w prawie 80% na węglu kamiennym i brunatnym. Jednakże, w najnowszym projekcie Polityki energetycznej Polski do 2040 r. czytamy, że do 2030 r. udział węgla może spaść do 56-60%, przy jednoczesnym wzroście wykorzystania odnawialnych źródeł do 21-23% (wobec obecnych 11%). Co ważne, do zwiększania produkcji energii z odnawialnych źródeł może przyczynić się każdy z nas.” – przypominają w komunikacie prasowym organizatorzy Tygodnia. 

W tym czasie w całej Polsce odbywają się różnego rodzaju formy edukacji, do udziału w których zachęca się lokalną społeczność. Wiele z tych wydarzeń działa w oparciu o zasady społeczeństwa obywatelskiego i świadomości społecznej. Jeśli nie jesteś pewny, czy w Twojej okolicy odbywają się jakieś wydarzenia, możesz poszukać ich w sieci za pomocą #TEG albo #TEG2019. 

Jednym z wydarzeń, które miało miejsce 21 listopada w ramach TEG, był Wirtualny Festiwal dla zespołów uczniowskich. Zarejestrowane zespoły miały do rozwiązania 6 zadań, które były związane z problemami zmian klimatycznych, migracji czy ogólnie rozumianego zrównoważonego rozwoju. Z kolei Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy przygotowały akcję “Łączy nas Zielony Szlak”. Promocja inicjatywy odbyła się z pomocą własnoręcznie wykonanych opasek na rękę. W szkole zaś zorganizowano warsztaty dla uczniów klas 1-3 z upcyclingu. W Gdańsku natomiast firma ECO-MAN zbierała sprzęt elektroniczny. 

Koordynatorem Tygodnia Edukacji Globalnej jest Grupa Zagranica.

Źródło: teg.edu.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.