Zmiany w zarządzie ElectroMobility Poland

ElectroMobility Poland to spółka powołana do zarządzania z ramienia rządu pracami projektowymi związanymi z polskim autem elektrycznym. Spółką zarządzać miał doświadczony w sektorze start-upów, Krzysztof Kowalczyk.

Jednakże Kowalczyk, jak poinformował poprzez LinkedIna, nie będzie już zarządzał spółką. W oświadczeniu czytamy:

Personalnie potrzebuję zdecydowanie większej dynamiki biznesowej i możliwości realizacji agresywniejszej strategii rozwoju produktów, niż ta, którą mógłbym dalej realizować w EMP.

Spółkę ElectroMobility Poland stworzono ze środków PGE, Taurona, Enei i Energi. Jej kapitał akcyjny wyniósł 10 milionów złotych. Jak zapowiadał Mateusz Morawiecki, miała się ona stać „kołem napędowym polskiej motoryzacji i dołożyć niejedną cegiełkę do wizji miliona samochodów elektrycznych nad Wisłą w 2025 roku”.

Jak zaznaczał Kowalczyk, obejmując kierownictwo w spółce – Najważniejsze na początek to przełamać barierę niemożności otaczającą ideę polskiego samochodu elektrycznego (…) samochód elektryczny możemy już budować – z komponentów dostępnych na rynku. Cała sztuka w tym, by budując mocną, polską markę w tym obszarze, doprowadzić do produkcji innowacyjnych komponentów przez rodzimą branżę automotive. A innowacje nie muszą być tylko w sferze podzespołów.

Tego optymizmu nie widać po trzech miesiącach pracy w spółce. Mimo to komentował on, że projekt polskiego samochodu elektrycznego – pozostaje niezwykle ważnym ogniwem strategii rozwoju Polski.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Władze Ocean City w USA chcą by morskie farmy wiatrowe budowane były dalej od brzegu

Następny artykuł

Mali producenci OZE – czy to już kryzys?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,