Zniżka od Lotosu za własny kubek na kawę

Lotos proponuje rabat dla wszystkich klientów, którzy przyjadą na stację z własnym kubkiem na kawę lub herbatę. To część akcji Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste działające na rzecz ochrony klimatu i walki z zanieczyszczeniem środowiska.

Akcja „Z własnym kubkiem” ruszyła na wszystkich stacjach Lotosu z początkiem października. Każdy, kto przywiezie własny kubek na wybrany napój w Café Punkt, oszczędzi złotówkę. Do wyboru jest mała lub duża kawa, espresso, herbata czy napój czekoladowy. Firma podkreśla, że akcja jest jednym ze sposobów walki z kryzysem klimatycznym i zalewem plastiku, który niszczy światowy ekosystem. Miliardy jednorazowych opakowań, które co roku zużywane są na całym świecie, to wyzwanie dla firm i koncernów – do recyklingu trafia zaledwie 0,25% z nich.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Odpowiedzialność za środowisko naturalne to nasz obowiązek, dlatego chętnie angażujemy się w różnego rodzaju działania proekologiczne. Inicjatywa “Z własnym kubkiem” to także aktywny dialog z naszymi klientami, którzy będą mieli okazję przekonać się, że ekologia po prostu się opłaca. Proponowana przez nas zniżka za zakup napoju do własnego kubka to nagroda i zachęta to tego, by żyć świadomie. Mamy nadzieję, że więcej polskich firm także przyłączy się do akcji  – wyjaśnia portalowi WNP Adam Pawłowicz, wiceprezes Lotosu Paliwa ds. handlu.

Walkę z plastikowymi kubkami zadeklarował też premier Mateusz Morawiecki. W 2020 roku liczba używanych kubków, talerzy i sztućców z plastiku ma spaść o 54% – z 723,8 tys. sztuk do 330,6 tys. sztuk.