Wiadomości OZE Zoo w Detroit zasilane z OZE 03 września 2019 Wiadomości OZE Zoo w Detroit zasilane z OZE 03 września 2019 Przeczytaj także OZE Fałszywe kontrole fotowoltaiki. URE ostrzega prosumentów przed oszustami Urząd Regulacji Energetyki (URE) ponownie wydał ostrzeżenie dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych przed osobami podszywającymi się pod kontrolerów. Oszuści, podając się za pracowników urzędu lub nieistniejących agencji, próbują wyłudzić dane osobowe lub uzyskać nieuprawniony wstęp na teren prywatnych posesji. OZE Fotowoltaika wyprzedziła węgiel, a OZE gaz. Przełom w energetyce USA Mimo działań administracji Donalda Trumpa wspierających sektor paliw kopalnych w miksie energetycznym USA, najnowsze dane pokazują, że OZE po raz pierwszy w historii wyprodukowały więcej energii elektrycznej niż gaz ziemny, a energia słoneczna wyprzedziła węgiel. Zdaniem analityków jest to efekt przede wszystkim czynników ekonomicznych, rosnącego zapotrzebowania na energię oraz rekordowych inwestycji. Zoo znajdujące się na przedmieściach Detroit w dzielnicy Royal Oak planuje od 2021 roku być w całości zasilanie energią odnawialną. Reklama – Detroit Zoo będzie w 100% zasilane lokalną energią wytworzoną przez Michigan – powiedział Scott Carter, dyrektor ds. nauk przyrodniczych zoo w zamieszczonym przez DTE Energy filmie internetowym. Zoo dołącza do programu MIGreenPower, który pozwala przedsiębiorstwom użyteczności publicznej na pozyskanie energii z odnawialnych źródeł. – To połączenie wiatru i słońca – powiedział w filmie Ireme Dimitry, wiceprezes DTE Power. Uczestnicy MIGreenPower płacą kilka dodatkowych centów za 1 kWh, aby sfinansować park wiatrowy znajdujący się nad brzegiem jeziora Huron oraz parki słoneczne zlokalizowane w Detroit i w Lapeer w stanie Michigan. DTE dostarcza energię elektryczną do 2,2 miliona klientów w południowo-wschodnim Michigan. Wiosną 2017 roku uruchomiło program kompensacji zielonej energii, którego celem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 80% do 2040 roku. Ekologiczne inicjatywy w zoo W ramach inicjatywy Greenprint zoo prowadzi kilka projektów związanych ze zrównoważonym rozwojem, w tym celu zainstalowano „beztlenowy zbiornik fermentacyjny”. Komora fermentacyjna przekierowuje 500 ton odpadów roślinożernych i resztek żywności ze składowiska odpadów i przekształca je w energię i kompost. Ogród zoologiczny wycofał również stosowanie plastikowych butli z wodą, a na terenie parku wózki golfowe do przemieszczania się są napędzane energią słoneczną. – Nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju jest zintegrowane ze wszystkim, co robimy, od naszych przyjaznych dla środowiska działań po nasze ogólnospołeczne programy edukacyjne – powiedział w oświadczeniu Ron Kagan, dyrektor generalny Towarzystwa Zoologicznego Detroit. Źródło: edition.cnn.com Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.