Zoo w Detroit zasilane z OZE

Zoo znajdujące się na przedmieściach Detroit w dzielnicy Royal Oak planuje od 2021 roku być w całości zasilanie energią odnawialną. 

– Detroit Zoo będzie w 100% zasilane lokalną energią wytworzoną przez Michigan – powiedział Scott Carter, dyrektor ds. nauk przyrodniczych zoo w zamieszczonym przez DTE Energy filmie internetowym. Zoo dołącza do programu MIGreenPower, który pozwala przedsiębiorstwom użyteczności publicznej na pozyskanie energii z odnawialnych źródeł.  

– To połączenie wiatru i słońca – powiedział w filmie Ireme Dimitry, wiceprezes DTE Power. Uczestnicy MIGreenPower płacą kilka dodatkowych centów za 1 kWh, aby sfinansować park wiatrowy znajdujący się nad brzegiem jeziora Huron oraz parki słoneczne zlokalizowane w Detroit i w Lapeer w stanie Michigan. DTE dostarcza energię elektryczną do 2,2 miliona klientów w południowo-wschodnim Michigan. Wiosną 2017 roku uruchomiło program kompensacji zielonej energii, którego celem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 80% do 2040 roku. 

Ekologiczne inicjatywy w zoo 

W ramach inicjatywy Greenprint zoo prowadzi kilka projektów związanych ze zrównoważonym rozwojem, w tym celu zainstalowano “beztlenowy zbiornik fermentacyjny”. 

Komora fermentacyjna przekierowuje 500 ton odpadów roślinożernych i resztek żywności ze składowiska odpadów i przekształca je w energię i kompost. Ogród zoologiczny wycofał również stosowanie plastikowych butli z wodą, a na terenie parku wózki golfowe do przemieszczania się są napędzane energią słoneczną.  

– Nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju jest zintegrowane ze wszystkim, co robimy, od naszych przyjaznych dla środowiska działań po nasze ogólnospołeczne programy edukacyjne – powiedział w oświadczeniu Ron Kagan, dyrektor generalny Towarzystwa Zoologicznego Detroit. 

Źródło: edition.cnn.com