1.2 GW mocy u wybrzeży Wielkiej Brytanii do 2020 roku

morska farma wiatrowa

Przed kilkoma dniami media poinformowały, że firma Ørsted (dawna Dong Energy) rozpoczęła budowę największej morskiej farmy wiatrowej na świecie. Turbiny, które zostaną rozmieszczone na obszarze 407 km2, wyprodukują moc zasilającą ponad milion gospodarstw domowych.

Inwestycja Hornsea Project One znajdzie się około 75 mil od wybrzeża Anglii, a jej moc osiągnie do 2020 roku 1,2 GW. Każdy z wiatraków ważyć będzie 800 ton, a średnica wirników wyniesie 170 metrów.

Obecnie trwa instalacja podstaw dla turbin. Cała operacja przebiega sprawnie dzięki nowoczesnym statkom instalacyjnym. Dyrektor przedsięwzięcia Duncan Clark wyraził zadowolenie z rozpoczęcia budowy: „Te farmy wiatrowe nie tylko znacząco przyczynią się do obniżenia emisyjności systemu energetycznego w Wielkiej Brytanii, ale także przynoszą miejsca pracy w tym rejonie Wielkiej Brytanii”. Równolegle rozpoczęła się również budowa bazy i zaplecza.

Ørsted jest firmą zajmującą się produkcją energii odnawialnej. Rozwija, konstruuje i eksploatuje przybrzeżne farmy wiatrowe w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych, inwestuje w instalacje bioenergetyczne oraz w innowacyjne rozwiązania w zakresie gospodarowania odpadami energetycznymi. Dostarcza inteligentne produkty energetyczne w zakresie dystrybucji. Zatrudnia 5800 osób na całym świecie, w tym ponad 900 w Wielkiej Brytanii. W 2016 roku przychody firmy wyniosły 8,2 mld euro.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ekologicznie po mieście – skutery i rowery elektryczne od Zipp

Następny artykuł

Luka prawna w związku z parkowaniem na zielonej kopercie

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,