100 tys. tulipanów na śmietnik? Pomóżmy ogrodnikom z Ksawerowa!

Gospodarstwo ogrodnicze w Ksawerowie pod Łodzią to rodzinny biznes Krystyny Kaźmierczak. W czasie pandemii aż 100 tys. tulipanów może wylądować na śmietniku. Pomóżmy uratować kwiaty!

Państwo Kaźmierczakowie prowadzą gospodarstwo ogrodnicze od 1988 roku, pomagają im dorosłe już dzieci. Czas pandemii odbił się niestety na sprzedaży, 100 tys. tulipanów może wylądować na śmietniku. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Ktoś powie: kwiatek – komu to potrzebne? Nie zgodzę się z tym. Kwiaty są przecież radością, dajemy je, żeby komuś sprawić przyjemność, kupujemy na imieniny, urodziny, zanosimy panu Bogu na ołtarze. Żywa wiązanka sprawia, że nasza przestrzeń rozkwita, jest optymistyczna. Bo kwiat to symbol życia. A tulipan już w nazwie ma coś, co przytula nas wszystkichmówi w rozmowie z „Faktem” pani Krystyna.

Do tej pory kwiaty sprzedawane były kwiaciarniom, zbliża się Wielkanoc, która też miała być dobrym czasem do kupowania roślin. Niestety nadzwyczajna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem zagraża roślinom.

Tniemy kwiaty, wynosimy do chłodni. Na giełdzie nie da się sprzedać, kwiaciarnie się zamykają. Śledziłam codziennie posiedzenia rządu. Uważam, że kiedy dochodzi do takiego kryzysu, jakiego jeszcze świat nie widział, nasze władze powinny zrobić wszystko, by ratować rodzimych producentów. Bo polskie produkty są zdrowe, smaczne, bo żyjemy w jednym kraju. Tymczasem otwarte są wielkie sklepy, markety budowlane, a zwijają się ryneczki, na których sprzedają mali producenci. Ja nie powiem moim kwiatom, żeby czekały na tarczę antykryzysową. Bo one nie doczekają. Muszę zapłacić za prąd, wodę i z czegoś żyć. Przestałam spać, czułam ból, strach. Wreszcie powiedziałam dzieciom: musimy ratować się sami, bo nikt nam nie pomoże. Syn napisał na Facebooku o naszej sytuacji – opowiada pani Krystyna.

By uratować gospodarstwo ogrodnicze w Ksawerowie, kwiaty można zamówić bezpośrednio przy ul. Tulipanowej 7 w Ksawerowie (tel. 609 930 952). Paczka, która składa się z 25 tulipanów kosztuje 20-25 zł. 

źródło: fakt.pl