Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

1000 tysięcy ton klapek zamienionych w sztukę

1000 tysięcy ton klapek zamienionych w sztukę

Ocean Sole to organizacja społeczna, która zamienia wyrzucone klapki zabrane  z wybrzeża Kenii w niesamowitą sztukę! Projekty artystów mają na celu podniesienie świadomości na temat odpadów z tworzyw sztucznych i ich wpływu na środowisko. W dodatku są zabawnym dodatkiem do domu lub miejsca pracy.

BANER MOBILEB1
Reklama

Zanieczyszczenie oceanu

Szacuje się, że na każdym kilometrze kwadratowym oceanu unosi się średnio 13 000 sztuk plastiku, w tym zatrważającą ilością są… zgubione klapki plażowiczów! Od 1998 roku Ocean Sole oczyścił ponad 1000 ton klapek z oceanu i dróg wodnych.

Ekologiczna Sztuka

Artyści aktywiści z „Ocean Sole” zamieniają odpady w prawdziwą sztukę. Swoje dzieła sprzedają, a dochody przeznaczają na cele charytatywne i ekologiczne. Wspierają już ponad 900 Kenijczyków o niskich dochodach i przekazują 10% od sprzedaży na rzecz ochrony mórz.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Jak wygląda proces tworzenia?

Klapki są zbierane przez pracowników i wolontariuszy z wybrzeży Kenii, po czym wysyłane są do fabryki Ocean Sole. Japonki są zwykle zabrudzone olejem i piaskiem, więc na miejscu są szorowane przy użyciu eko-detergentu, a następnie segregowane według koloru. 

Później klapki docierają już do artystów, którzy za pomocą kleju robią z nich podstawę do rzeźby. Po wyschnięciu zamieniają je w prawdziwe cuda. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama
H6YjvnHNLh5suVP B8zx8t JIoaghCAa963WevJErvZdhRbM9np7ojH Pz0A92cLvj7TW2HqRh8Rmmahm9od68PBOSrdIZZj lG

Trzyletnia misja

W zeszłym roku Ocean Sole w ramach trzyletniej misji, przeniósł się do wioski artystycznej. Rozpoczął tam współpracę z  UNEP, UNESCO, UNDP and UNIC. Celem jest podniesienie świadomości ekologicznej i wsparcie lokalnych Kenijczyków w recyklingu.

źródło: Natureshop 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.