Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

16 latek założył azyl dla zwierząt – w nocy zabito wszystkie

królik, prawa zwierząt

16 latek założył azyl dla zwierząt – w nocy zabito wszystkie

W nocy z 7 na 8 czerwca nieznani sprawcy włamali się do małego azylu dla zwierząt, który samodzielnie założył i prowadził 16-letni Nikodem Olijnyk. Świnka morska przebita na wylot śrubokrętem, szpak ze skręconym karkiem, króliki z poderżniętym gardłami – to tylko część makabrycznych czynów, jakich dopuścili się włamywacze.

Reklama

Do zdarzenia doszło w miejscowości Miastko w województwie pomorskim. 8 czerwca Nikodem odkrył, że wszystkie jego dotychczasowe wysiłki zostały zrujnowane, a ukochane zwierzęta zabite.

Mały Azyl dla niechcianych zwierząt

Nikodem Olijnyk, to młody człowiek szczególnie wrażliwy na cierpienie zwierząt. Ucząc się zawodu fryzjera odbywał wiele praktyk. Wszystkie zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczał na budowę małego azylu i leczenie zwierząt.

Azyl powstał – dzięki uprzejmości sąsiadów, którzy oddali mu niewielką szopę – tuż obok bloku, w który mieszka. Nikodem samodzielnie urządził tam niewielkie pomieszczenia dla zwierzaków. Zbudował kilka niewielkich boksów z klatkami kennelowymi, gołębnik dla ptaków oraz zagrodę dla owieczki. Jego działalności nie ogranicza się jednak tylko do azylu. W domu trzyma bezdomne koty, jego mieszkanie często bywa także domem tymczasowym dla psiaków z miejscowych organizacji.

Bestialski mord

W jedną noc Nikodem stracił wszystko, co z takim zapałem stworzył. Włamywacze rozcięli kłódkę, która zabezpieczała budynek. Jednak dokonane przez wandali zniszczenia są niczym, w porównaniu do losu, który spotkał zwierzęta przebywające w środku.

Świnka morska została przebita śrubokrętem na wylot, młodemu szpakowi skręcono kark, a następnie gwoździem przytwierdzono do sufitu, królikom poderżnięto gardła. Ze wszystkich zwierząt przebywających w azylu przeżył tylko jeden królik.

Pomóżmy Nikodemowi 

Na jednym z portali pomocowych ruszyła zbiórka, która ma pomóc w odbudowaniu azylu. Środki zebrane za jej pośrednictwem zostaną przeznaczone na niezbędne sprzęty, ale też odpowiednie zabezpieczenia. Zależnie od zebranej kwoty planowany jest zakup dużej, zadaszonej zagrody, płotu, domków dla zwierząt oraz monitoringu.

Link do zbiórki znajduje się tutaj.

Źródło: ratujemyzwierzaki.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.