25 lat geotermii w Polsce – wystawa w Sejmie RP

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy „25 lat geotermii w Polsce” jutro (11 kwietnia 2019 r.) w Sejmie RP. W wydarzeniu udział weźmie Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, eksperci z branży geotermalnej, zarząd funduszy oraz parlamentarzyści.

Uroczyste otwarcie wystawy „25 lat geotermii w Polsce” w holu głównym gmachu Sejmu RP (na parterze przy wejściu w kuluary) zaplanowane jest na godz. 11:00. Jak informuje NFOŚiGW: „to pierwsza w Polsce tak szeroka, retrospektywna prezentacja dokonań Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska SA”, której główny cel i przesłanie to „ukazanie dokonań i dorobku Geotermii Podhalańskiej, ale zarazem zaprezentowanie szerokich perspektyw rozwoju energetyki geotermalnej w Polsce”.

NFOŚiGW podkreśla, że Geotermia Podhalańska to symbol sukcesu energetyki odnawialnej w naszym kraju, m.in. dzięki sukcesowi jakim było przyłączenie sieci ciepła geotermalnego do ponad 1500 obiektów w Zakopanem, Szaflarach, Białym Dunajcu i Poroninie, co przełożyło się na poprawę jakości powietrza na Podhalu.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Polska firma wyprodukuje perowskitowe moduły fotowoltaiczne jeszcze w tym roku!

Przedstawiciele Saule Technologies poinformowali ostatnio, że zamierzają uruchomić pilotażową linię do produkcji perowskitowych modułów fotowoltaicznych. Zgodnie z założeniami w ciągu roku we Wrocławiu powstaną moduły o łącznej powierzchni 40 tys. m², przy czym rozmiar pojedynczego modułu wynosi 1 m².

Sosnowiec stawia na butelkomaty oraz wycofuje się z plastiku

Sosnowiec zainwestował w pięć automatów do recyklingu butelek PET oraz puszek aluminiowych. Stanęły one w różnych częściach miasta. Mieszkańcy wrzucając do nich butelki i puszki, współfinansują sosnowiecki sport – koszykówkę, hokej czy piłkę nożną. Każda oddana butelka to 10 groszy na ten cel. Jak się okazuje, do butelkomatów trafiło już około 50 tys. opakowań. Uzbierało się więc już około 5 tys. złotych.