30,5 miliona złotych na autobusy elektryczne dla Gorzowa Wielkopolskiego

Gorzów Wielkopolski przeznaczy 30,5 miliona złotych na zakup autobusów o napędzie elektrycznym oraz stacji ładowania. Miasto uzyskało dofinansowanie z UE w wysokości 20,8 mln złotych. Przełoży się to na zakup ośmiu pojazdów, które pojawią się na gorzowskich drogach w 2021 roku.

30 stycznia wiceprezydent Gorzowa Wielkopolskiego Agnieszka Surmacz podpisała w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie umowę dotyczącą inwestycji w autobusy elektryczne oraz stacje ładowania.

8 autobusów elektrycznych dla Gorzowa Wielkopolskiego

Władze miast coraz większą wagę przywiązują do poprawy jakości życia mieszkańców. Ekologiczna i przyjazna komunikacja miejska powoli staje się standardem stwierdziła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.Dzięki finansowaniu unijnemu w polskich miastach pojawi się kolejne 190 nowych autobusów elektrycznych. Pasażerowie ucieszą się z udogodnień, a my wszyscy z czystszego powietrzadodała.

Środki zgromadzone i pozyskane przez miasto pozwolą na zakup ośmiu autobusów oraz stacji ładowania, które zostaną zainstalowane w zajezdni przy ul. Kostrzyńskiej, na pętlach przy ul. Dekerta, Śląskiej oraz Marcinkowskiego. Zużycie energii pojazdów wynosi 1 kWh/km.

Inwestycja jest wspólnym projektem Gorzowa Wielkopolskiego i gorzowskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Źródło: portalkomunalny.pl