Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

30,5 miliona złotych na autobusy elektryczne dla Gorzowa Wielkopolskiego

30,5 miliona złotych na autobusy elektryczne dla Gorzowa Wielkopolskiego

Gorzów Wielkopolski przeznaczy 30,5 miliona złotych na zakup autobusów o napędzie elektrycznym oraz stacji ładowania. Miasto uzyskało dofinansowanie z UE w wysokości 20,8 mln złotych. Przełoży się to na zakup ośmiu pojazdów, które pojawią się na gorzowskich drogach w 2021 roku.

Reklama

Autobusy elektryczne wjadą na drogi Gorzowa Wielkopolskiego

30 stycznia wiceprezydent Gorzowa Wielkopolskiego Agnieszka Surmacz podpisała w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie umowę dotyczącą inwestycji w autobusy elektryczne oraz stacje ładowania.

8 autobusów elektrycznych dla Gorzowa Wielkopolskiego

Władze miast coraz większą wagę przywiązują do poprawy jakości życia mieszkańców. Ekologiczna i przyjazna komunikacja miejska powoli staje się standardem stwierdziła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.Dzięki finansowaniu unijnemu w polskich miastach pojawi się kolejne 190 nowych autobusów elektrycznych. Pasażerowie ucieszą się z udogodnień, a my wszyscy z czystszego powietrzadodała.

Środki zgromadzone i pozyskane przez miasto pozwolą na zakup ośmiu autobusów oraz stacji ładowania, które zostaną zainstalowane w zajezdni przy ul. Kostrzyńskiej, na pętlach przy ul. Dekerta, Śląskiej oraz Marcinkowskiego. Zużycie energii pojazdów wynosi 1 kWh/km.

Inwestycja jest wspólnym projektem Gorzowa Wielkopolskiego i gorzowskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Źródło: portalkomunalny.pl

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.