6 muzyków, którzy wybrali weganizm. Wśród nich Paul McCartney

Dieta roślinna nabiera rozpędu na całym świecie. Przechodzą na nią również znani piosenkarze i znane piosenkarki. Poznaj 6 muzyków, którzy zrezygnowali z mięsa i zostali weganami.

Ariana Grande

Piosenkarka przeszła na dietę wegańską w 2013 roku. Swoją decyzję oznajmiła fanom na Twitterze. Ariana często dzieli się w social mediach przepisami na roślinne potrawy. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Lizzo

Zdobywczyni trzech statuetek Grammy w czerwcu tego roku udostępniła na swoim Tik Toku wegańskie przepisy, podkreślając, że od wielu lat nie je mięsa. 

Billie Eilish

Piosenkarka zrezygnowała z mięsa i produktów mlecznych w 2014 roku. Powiedziała, że jednym z powodów jej decyzji była miłość do zwierząt. 

– Nie ma sensu jeść zwierząt, skoro można jeść chipsy – stwierdziła. 

Will.I.Am

Raper przeszedł na dietę roślinną w 2017 roku, z powodu problemów zdrowotnych – nadciśnienia i wysokiego cholesterolu. W rozmowie z amerykańską dziennikarką Arianną Huffington wymienił pozytywne efekty nowego sposobu odżywiania: stracił nadmierne kilogramy, pozbył się problemów z nadciśnieniem i cholesterolem, a także przestał się stresować.

Paul McCartney

Artysta legendarnego zespołu The Beatles nie je mięsa już 45 lat, od 1975 roku. McCartney wielokrotnie wypowiadał się przeciwko zabijaniu zwierząt w jakimkolwiek celu. W 2009 roku razem z córkami, Mary i Stellą, promował kampanię “Poniedziałek bez mięsa”, aby zachęcić innych do diety roślinnej. 

RZA

Zdaniem rapera, dieta wegańska zapewni planecie – zarówno ludziom, jak i zwierzętom – lepsze jutro. W kampanii zorganizowanej przez PETA, organizację broniącą praw zwierząt, RZA powiedział: 

Nie potrzebuję martwego zwierzęcia, aby przeżyć. I jestem pewien, że zwierzę też chce żyć, a nie wylądować na moim talerzu. 

Leona Lewis

Brytyjska wokalistka przez wiele lat współpracowała z organizacjami działającymi na rzecz zwierząt, w tym World Society for the Protection for Animals, Farm Sanctuary oraz Humane Society International. W 2008 roku odrzuciła propozycję współpracy z linią sklepów Harrods, argumentując swoją decyzję faktem, że sieć sprzedaje ubrania ze skór zwierząt.