Wiadomości OZE W gminie Bardo instalują OZE 09 listopada 2017 Wiadomości OZE W gminie Bardo instalują OZE 09 listopada 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. We współpracy z samorządami ze Złotego Stoku, Lewina Kłodzkiego i Szczytnej gmina Bardo realizuje program pn. „Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii”. Reklama Na odbytych już spotkaniach i prezentacjach osoby zainteresowane uczestnictwem w programie poznały techniczne wymogi i parametry poszczególnych inwestycji związanych z odnawialnymi źródłami energii (fotowoltaika, kolektory słoneczne, pompy ciepła wody ciepłej użytkowej, pompy ciepła centralnego ogrzewania oraz podgrzewacze wody ciepłej użytkowej, pompy ciepła gruntowe, kotły na biomasę) oraz przybliżono im kolejne etapy postępowania. Nabór deklaracji dla mieszkańców trwał do 3 listopada. Niebawem zostanie przygotowana lista osób mogących ubiegać się o dofinansowanie. Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się jest całkowity brak jakichkolwiek zaległości finansowych wobec gminy. Spotkania z urzędnikami były okazją do wyjaśnienia wszelkich nurtujących zagadnień. Urzędnicy podkreślali, by osoby zakwalifikowane na listę nie działały pochopnie i kierowały się wytycznymi. W najbliższym czasie osoby te będą zobowiązane do wyłonienia wykonawcy swoich inwestycji i zgłoszenia się po odpowiednie dokumenty. Po dostarczeniu i weryfikacji dokumentów możliwe będzie przystąpienie do realizacji projektu. Dofinansowanie ma wynieść 85 procent. W najbliższym czasie na terenie gminy Bardo odbędzie się giełda wykonawców, na której firmy wykonujące instalacje odnawialnych źródeł energii zaprezentują swoją ofertę dla mieszkańców. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.