W gminie Bardo instalują OZE

We współpracy z samorządami ze Złotego Stoku, Lewina Kłodzkiego i Szczytnej gmina Bardo realizuje program pn. „Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii”.

Na odbytych już spotkaniach i prezentacjach osoby zainteresowane uczestnictwem w programie poznały techniczne wymogi i parametry poszczególnych inwestycji związanych z odnawialnymi źródłami energii (fotowoltaika, kolektory słoneczne, pompy ciepła wody ciepłej użytkowej, pompy ciepła centralnego ogrzewania oraz podgrzewacze wody ciepłej użytkowej, pompy ciepła gruntowe, kotły na biomasę) oraz przybliżono im kolejne etapy postępowania.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Nabór deklaracji dla mieszkańców trwał do 3 listopada. Niebawem zostanie przygotowana lista osób mogących ubiegać się o dofinansowanie. Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się jest całkowity brak jakichkolwiek zaległości finansowych wobec gminy.

Spotkania z urzędnikami były okazją do wyjaśnienia wszelkich nurtujących zagadnień. Urzędnicy podkreślali, by osoby zakwalifikowane na listę nie działały pochopnie i kierowały się wytycznymi. W najbliższym czasie osoby te będą zobowiązane do wyłonienia wykonawcy swoich inwestycji i zgłoszenia się po odpowiednie dokumenty.

Po dostarczeniu i weryfikacji dokumentów możliwe będzie przystąpienie do realizacji projektu. Dofinansowanie ma wynieść 85 procent.

W najbliższym czasie na terenie gminy Bardo odbędzie się giełda wykonawców, na której firmy wykonujące instalacje odnawialnych źródeł energii zaprezentują swoją ofertę dla mieszkańców.