OZE Kto zarabia na smogu? Wywiad z Dawidem Zielińskim z Columbus Energy S.A. 13 lutego 2019 OZE Kto zarabia na smogu? Wywiad z Dawidem Zielińskim z Columbus Energy S.A. 13 lutego 2019 Przeczytaj także OZE 100 GWh magazynów energii od NatPower i Tesli. Europa zyska infrastrukturę BESS wartą miliardy Wielkoskalowe systemy magazynowania energii (BESS) stają się krytyczną częścią europejskiej sieci przesyłowej. Partnerstwo zawarte pomiędzy deweloperem projektów energetycznych a gigantem technologicznym z branży elektromobilności pozwala osiągnąć nową skalę operacyjną w tym sektorze. Podpisana umowa zakłada budowę magazynów o pojemności 25 GWh, z perspektywą rozszerzenia do ponad 100 GWh. Pozwoli to na unowocześnienie sieci oraz ograniczenie strat wynikających z braku elastyczności zeroemisyjnych źródeł energii. OZE Fałszywe kontrole fotowoltaiki. URE ostrzega prosumentów przed oszustami Urząd Regulacji Energetyki (URE) ponownie wydał ostrzeżenie dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych przed osobami podszywającymi się pod kontrolerów. Oszuści, podając się za pracowników urzędu lub nieistniejących agencji, próbują wyłudzić dane osobowe lub uzyskać nieuprawniony wstęp na teren prywatnych posesji. Ile kosztuje nas smog? Komu zależy na utrzymaniu złej jakości powietrza? Co raz na zawsze zamknie problem smogu w Polsce? Reklama Redaktor portalu Świat OZE – Joanna Maraszek w rozmowie live z Dawidem Zielińskim, prezesem firmy Columbus Energy, wiodącej spółki na rynku fotowoltaiki w Polsce. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.