OZE Pierwsze komunikaty URE o aukcjach OZE 05 grudnia 2019 OZE Pierwsze komunikaty URE o aukcjach OZE 05 grudnia 2019 Przeczytaj także OZE 100 GWh magazynów energii od NatPower i Tesli. Europa zyska infrastrukturę BESS wartą miliardy Wielkoskalowe systemy magazynowania energii (BESS) stają się krytyczną częścią europejskiej sieci przesyłowej. Partnerstwo zawarte pomiędzy deweloperem projektów energetycznych a gigantem technologicznym z branży elektromobilności pozwala osiągnąć nową skalę operacyjną w tym sektorze. Podpisana umowa zakłada budowę magazynów o pojemności 25 GWh, z perspektywą rozszerzenia do ponad 100 GWh. Pozwoli to na unowocześnienie sieci oraz ograniczenie strat wynikających z braku elastyczności zeroemisyjnych źródeł energii. OZE Fałszywe kontrole fotowoltaiki. URE ostrzega prosumentów przed oszustami Urząd Regulacji Energetyki (URE) ponownie wydał ostrzeżenie dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych przed osobami podszywającymi się pod kontrolerów. Oszuści, podając się za pracowników urzędu lub nieistniejących agencji, próbują wyłudzić dane osobowe lub uzyskać nieuprawniony wstęp na teren prywatnych posesji. Urząd Regulacji Energetyki opublikował komunikaty o pierwszych aukcjach OZE, które odbyły się pod koniec listopada. Pierwsza pozostała bez rozstrzygnięcia. Reklama Pierwsza aukcja, która odbyła się 25 listopada była przeznaczona dla istniejących instalacji, głównie biogazów różnych źródeł, a także różnych układów hybrydowych włącznie z itpo disb. W oficjalnym komunikacie URE czytamy, że aukcja “pozostała bez rozstrzygnięcia z powodu złożenia przez uczestników mniej niż trzech ważnych ofert spełniających wymagania określone w ustawie o odnawialnych źródłach energii”. W przypadku kolejnej aukcji z 26 listopada na rolnicze instalacje biogazowe powyżej 1 MW wygrały dwa przedsiębiorstwa: Bioelektrownia Buczek Sp. z o. o. oraz Polskie Biogazownie „ENERGY-ŻÓRAWINA” Sp z o. o. Łącznie złożono trzy oferty. Ceny ofert zamknęły się w przedziale 617,50 – 633,90 PLN/MWh. Zwycięzcy właściciele instalacji przez najbliższą dekadę sprzedadzą w sumie 217 837,150 MWh za łączną kwotę w wysokości 137 954 584,13 PLN. Przez pierwsze dziewięć lat sprzedawanych będzie około 22, 500 MW, zaś w 2029 ma zostać sprzedanych tylko niecałe 11 tys. MWh. Od poniedziałku do piątku trwają kolejne aukcje: trzy razy będzie licytowany prąd z biogazowni i układów hybrydowych, przez jeden dzień hydroenergia i geotermia oraz przez również jeden dzień energia wiatrowa. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.