Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwsze komunikaty URE o aukcjach OZE

Pierwsze komunikaty URE o aukcjach OZE

Urząd Regulacji Energetyki opublikował komunikaty o pierwszych aukcjach OZE, które odbyły się pod koniec listopada. Pierwsza pozostała bez rozstrzygnięcia. 

B1
Reklama

Pierwsza aukcja, która odbyła się 25 listopada była przeznaczona dla istniejących instalacji, głównie biogazów różnych źródeł, a także różnych układów hybrydowych włącznie z itpo disb. W oficjalnym komunikacie URE czytamy, że aukcja “pozostała bez rozstrzygnięcia z powodu złożenia przez uczestników mniej niż trzech ważnych ofert spełniających wymagania określone w ustawie o odnawialnych źródłach energii”.

W przypadku kolejnej aukcji z 26 listopada na rolnicze instalacje biogazowe powyżej 1 MW wygrały dwa przedsiębiorstwa: Bioelektrownia Buczek Sp. z o. o.  oraz Polskie Biogazownie „ENERGY-ŻÓRAWINA” Sp z o. o. Łącznie złożono trzy oferty. Ceny ofert zamknęły się w przedziale 617,50 – 633,90 PLN/MWh. Zwycięzcy właściciele instalacji przez najbliższą dekadę sprzedadzą w sumie 217 837,150 MWh za łączną kwotę w wysokości 137 954 584,13 PLN. Przez pierwsze dziewięć lat sprzedawanych będzie około 22, 500 MW, zaś w 2029 ma zostać sprzedanych tylko niecałe 11 tys. MWh.

Reklama

Od poniedziałku do piątku trwają kolejne aukcje: trzy razy będzie licytowany prąd z biogazowni i układów hybrydowych, przez jeden dzień hydroenergia i geotermia oraz przez również jeden dzień energia wiatrowa.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.