Wiadomości OZE Piotr Woźny w radzie nadzorczej zespołu elektrowni Solorza 23 czerwca 2020 Wiadomości OZE Piotr Woźny w radzie nadzorczej zespołu elektrowni Solorza 23 czerwca 2020 Przeczytaj także OZE Magazyny energii w Europie rosną zbyt wolno. 470 GWh może nie wystarczyć do 2030 roku Europejski rynek bateryjnych magazynów energii (BESS) rozwija się w rekordowym tempie i w 2025 roku przekroczył 100 GWh łącznej pojemności. Mimo to analizy wskazują, że bez zdecydowanych zmian regulacyjnych i wdrożenia wspólnego europejskiego planu rozwoju magazynów energii Unia Europejska może nie osiągnąć do 2030 roku poziomu magazynowania energii niezbędnego do zapewnienia elastyczności i bezpieczeństwa systemu elektroenergetycznego. OZE 100 GWh magazynów energii od NatPower i Tesli. Europa zyska infrastrukturę BESS wartą miliardy Wielkoskalowe systemy magazynowania energii (BESS) stają się krytyczną częścią europejskiej sieci przesyłowej. Partnerstwo zawarte pomiędzy deweloperem projektów energetycznych a gigantem technologicznym z branży elektromobilności pozwala osiągnąć nową skalę operacyjną w tym sektorze. Podpisana umowa zakłada budowę magazynów o pojemności 25 GWh, z perspektywą rozszerzenia do ponad 100 GWh. Pozwoli to na unowocześnienie sieci oraz ograniczenie strat wynikających z braku elastyczności zeroemisyjnych źródeł energii. Należący do Zygmunta Solorza Zespół Elektrowni „Pątnów-Adamów-Konin” ma nowych członków rady nadzorczej. Są nimi Maciej Stec, Alojzy Nowak oraz były prezes NFOŚiGW, Piotr Woźny. Dołączą oni do stałego składu Rady: Wiesław Walendziak (wiceprzewodniczący), Tomasz Szeląg (sekretarz), Leszek Wysłocki, Sławomir Zakrzewski i Grzegorz Krystek. Reklama Spis treści TogglePrzetasowania na górze spółkiPiotr WoźnyMaciej StecAlojzy Nowak Przetasowania na górze spółki W maju w zespole wielkopolskich prywatnych elektrowni najpierw rezygnację złożył prezes Henryk Sobierajski, a po nim przewodniczący Rady Nadzorczej Wojciech Piskorz. Obecnie funkcję prezesa zarządu pełni Maciej Nietopiel. Piotr Woźny Ostatnia aktywność Piotra Woźnego wiązała się z tworzeniem, wdrażaniem i modernizacją programu rządowego “Czyste Powietrze”, najpierw będąc doradcą premiera Mateusza Morawieckiego od maja 2017 do stycznia 2018 roku, a później jako jeden z wiceprezesów NFOŚiGW, członek Rady Nadzorczej, aż w wreszcie jako prezes Funduszu. Wcześniej, kiedy premierem była Beata Szydło, Woźny pracował jako wiceminister cyfryzacji i był odpowiedzialny za kwestie budowy sieci szerokopasmowych finansowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oraz za koncepcję utworzenia i funkcjonowania Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Piotr Woźny odchodzi z NFOŚiGW Maciej Stec Od 2003 roku Maciej Stec pracował w Telewizji Polsat (również należącej do Zygmunta Solorza). Od 2007 do 2019 roku był członkiem jej zarządu oraz dyrektorem sprzedaży i zakupów zagranicznych. W okresie 2018-19 pełnił dodatkowo funkcję prezesa zarządu Eleven Sports Network. W kwietniu minionego roku Maciej Stec został wiceprezesem zarządu spółki Polkomtel oraz członkiem RN Telewizji Polsat. Alojzy Nowak Dotychczas profesor Alojzy Nowak był dziekanem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Jego kandydaturę na członka rady ZE PAK zgłosił akcjonariusz spółki, OFE PZU “Złota Jesień”. Źródło: wnp.pl Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.