Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polska firma z dużym sukcesem. Columbus zamontuje 333 instalacje PV w Łęczycy

Polska firma z dużym sukcesem. Columbus zamontuje 333 instalacje PV w Łęczycy

Polska firma z dużym sukcesem. Columbus zamontuje 333 instalacje PV w Łęczycy

Columbus Energy wygrało przetarg na montaż instalacji fotowoltaicznych w Łęczycy (woj. łódzkie). Polska spółka zamontuje w tym mieście 333 sztuki modułów PV o łącznej mocy 1342,35 kWp. Łączna wartość sprzętu to ok. 3,5 mln zł.

Reklama

Wielka inwestycja w Łęczycy. Projekt zrealizuje polska firma

Zgodnie z podpisaną dziś umową spółka Columbus Energy S.A. zaprojektuje i zamontuje w gminie Łęczyca (woj. łódzkie) 333 sztuki instalacji fotowoltaicznych, których łączna wartość wyniesie ok. 3,5 mln zł. Znajdujące się na terenie gminy budynki i grunty zostaną zaopatrzone w zieloną energię o mocy 1342,35 kWp.

– Zlecenie w gminie Łęczyca to efekt przetargu, ogłoszonego na początku grudnia 2023 r., który Columbus wygrał w ostatnich tygodniach, uzyskując najwyższą liczbę punktów. To dla nas wielka nobilitacja i wyróżnienie, ponieważ firm startujących w przetargu było ponad 20. Na terenie woj. łódzkiego działa bardzo wiele podmiotów instalujących fotowoltaikę, więc rywalizacja była naprawdę ostra. Sądzę, że naszymi mocnymi stronami było w tym wypadku znakomite przygotowanie merytoryczne do przetargu oraz najwyższej jakości realizacja i serwis – komentuje Magdalena Zwolińska, Dyrektor ds. Realizacji Columbus Energy S.A.

Budowa instalacji OZE na terenie gminy Łęczyca będzie dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zamówienie obejmuje kompleksowe wykonanie wszystkich prac związanych z montażem i uruchomieniem 333 sztuk instalacji fotowoltaicznych. Realizacja powinna się zakończyć w ciągu 5 miesięcy od daty podpisania umowy.

– Czytaj także: Miliony euro płyną do Columbusa za ponad 28 MW farm PV

Źródło: informacja prasowa – Columbus Energy

Fot. Mietek Ł (CC BY-SA 3.0), Canva (ecoenergiafutura)

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.