Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Miliony euro płyną do Columbusa za ponad 28 MW farm PV

Miliony euro płyną do Columbusa za ponad 28 MW farm PV

Miliony euro płyną do Columbusa za ponad 28 MW farm PV

Grupa Columbus Energy, jeden z polskich liderów w branży OZE, sprzedaje część swoich projektów fotowoltaicznych. Nabywcą zasobów o łącznej mocy 28077 MW jest spółka Nyx Renewable Energy z Grupy GoldenPeaks Capital.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Ważna umowa Columbus Energy – sprzeda projekty farm GoldenPeaks Capital

Podpisana dziś umowa przedwstępna pomiędzy spółkami z Grupy Columbus Energy a Nyx Renewable Energy Sp. z o.o., należącą do GoldenPeaks Capital (GPC), dotyczy sprzedaży 30 projektów farmowych Columbus Energy, realizowanych przez 19 spółek zależnych z Grupy. Są to projekty z wydanymi warunkami przyłączeniowymi oraz ready to build (RtB), o łącznej mocy 28,077 MW. Po ustaleniu warunków sprzedaży, transakcja zostanie zrealizowana w kilku transzach. 

– Postanowiliśmy sprzedać część naszych projektów farmowych, stworzonych i dewelopowanych w Columbus. Staramy się, aby aktywa te zyskiwały na wartości, dlatego gdy zdarza się oferta biznesowa, która wpływa na rozwój Grupy, chętnie z niej korzystamy. GoldenPeaks Capital jest funduszem specjalizującym się w budowie i eksploatacji projektów fotowoltaicznych, co daje gwarancję zrealizowania tych projektów na najwyższym, profesjonalnym poziomie – mówi Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

GoldenPeaks Capital specjalizuje się w budowie i eksploatacji systemów fotowoltaicznych. Grupa jest  jednym z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce i na Węgrzech, z ponad 15-letnim doświadczeniem w strukturyzacji projektów energetycznych na całym świecie, o łącznej mocy ponad 6 000 MW.

– Czytaj także: Nowe wyzwania i duże inwestycje – Columbus podsumował rok 2023

Źródło: informacja prasowa – Columbus Energy

Fot. Canva (ilkercelik, abriendomundo)

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.