1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Przełomowa oferta Columbus. Spółka rozliczy energię prosumentów w taryfie dynamicznej z gwarancją 1:1

Przełomowa oferta Columbus. Spółka rozliczy energię prosumentów w taryfie dynamicznej z gwarancją 1:1

Grupa Columbus, jako pierwsza na polskim rynku, wprowadza ofertę dynamicznego bilansowania energii z fotowoltaiki, gwarantując przy tym odbiór całej nadwyżki wyprodukowanej energii. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Atrakcyjna alternatywa dla prosumentów

Przełomowa oferta na rynku fotowoltaicznym, jaką od dziś proponuje klientom Columbus Obrót (spółka z Grupy Columbus), jest przygotowaniem prosumentów do zmian, które zaczną obowiązywać po 1 lipca bieżącego roku. Oferta stanowi alternatywną opcję rozliczania energii, skierowaną do tych właścicieli instalacji fotowoltaicznych, u których operator systemu dystrybucyjnego już za 2 miesiące wprowadzi godzinowe ceny odkupu za energię wysłaną do sieci. Wówczas zaczną obowiązywać zmienne i nieznane stawki odkupu.

Niedługo po tym (od sierpnia 2024), będą obowiązywać taryfy dynamiczne za energię pobraną z sieci. Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 umożliwi odbieranie równowartości nadmiaru energii wprowadzonej do sieci w postaci kWh. 

Jak to działa?

Nadwyżki energii są gromadzone w Wirtualnym Magazynie przez cały okres trwania umowy, a na życzenie klienta mogą zostać przeliczone na rabat obniżający koszty dystrybucji energii. 

– Klienci, którzy zdecydują się na dynamiczne bilansowanie energii z gwarancją 1:1, otrzymają więcej, niż realnie wyprodukuje ich instalacja fotowoltaiczna. Nie tylko zapewnimy im zwrot nadprodukowanej energii, ale wypłacimy bonus, jeśli średnia dzienna cena odsprzedaży nadwyżki okaże się wyższa od ceny energii pobranej. Za każdą wprowadzoną tego dnia kilowatogodzinę energii prosumenci otrzymają od nas 10% bonus – informuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A. 

Kto skorzysta z nowej oferty?

Oferta spółki Columbus Obrót jest skierowana do nowych klientów Columbus, którzy montują instalację fotowoltaiczną o mocy 2-20 kWp oraz korzystają z taryf G11, G12 lub G12w. Niezależnie od wielkości instalacji, w ramach oferty klienci ponoszą stałą, miesięczną opłatę w wysokości 24,99 zł.

– Największą korzyścią propozycji Columbus Obrót jest to, że przyszły prosument skorzysta z oferty przygotowanej specjalnie pod specyfikę funkcjonowania domu z instalacją fotowoltaiczną – wytworzona raz energia nie zostaje zmarnowana, bo kilowatogodziny (1:1) będą czekać w Wirtualnym Magazynie na ich wykorzystanie przez cały rok. Jako jedyna firma na rynku realnie wpływamy na zmniejszenie kosztów za samą dystrybucję, jeśli klient będzie sobie tego życzył. Wszystko jest transparentne i bardzo proste, nawet faktura – komentuje Damian Różycki, prezes Columbus Obrót Sp. z o.o.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że po uruchomieniu taryf dynamicznych kluczowy stanie się nie tylko wybór firmy wykonującej instalację fotowoltaiczną, ale również wybór odpowiedniej oferty na rozliczenie energii produkowanej z instalacji fotowoltaicznej. Większość firm instalatorskich nie posiada koncesji na obrót energią.

– Najnowsza oferta Columbus Obrót jest naszą odpowiedzią zarówno na nadchodzące godzinowe ceny odkupu nadwyżek wysłanych do sieci (które zaczną obowiązywać od lipca br.), jak i na taryfy dynamiczne dla energii pobranej z sieci (które mają być wprowadzone na koniec sierpnia br.) – dodaje Damian Różycki.

Więcej informacji na temat oferty Bilansowanie dynamiczne z gwarancją 1:1 można znaleźć na stronie internetowej columbusenergy.pl/dynamiczne-bilansowanie/

Źródło: informacja prasowa Columbus Energy
Fot.: pixabay, dragonimages / canva.com, Columbus Energy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.