Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Amerykański duet ujawnia swoje wiatrowe plany

Farmy offshore

Amerykański duet ujawnia swoje wiatrowe plany

Dwie firmy z USA – biuro architektury morskiej Zentech oraz agencja konsultingowa Renewable Resources International poinformowały o swoich najnowszych planach. Firmy zamierzają zbudować pierwszy w USA statek do budowy morskich instalacji wiatrowych, który ma być zgodny z nowymi wymaganiami z tzw. ustawy Jonesa.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Statek oparty zostanie na zbudowanej w USA barce. Zainstalowany zostanie na niej dynamicznie pozycjonowany system podnośnikowy wraz z napędem. Jak informuje Zentech, statek będzie gotowy pod koniec 2018 roku.

Zwodowanie pierwszego statku do montażu instalacji off-shore, jaki będzie pływać pod amerykańską banderą z pewnością jest dobrym znakiem i krokiem w dobrą stronę – skomentował Thomas Brostorm z Dong Energy North America. – Statki te pomogą w zrównoważonym rozwoju sektora wiatrowego.

Zentech zajmował się dotychczas instalacjami dla przemysłu gazowego i naftowego, jednakże teraz, w oparciu o doświadczenia Europejskich konstruktorów takich statków, chce wejść także na rynek OZE. Statek ten będzie w stanie zabrać na pokład do trzech kompletnych turbin o mocy od 6 MW do 9 MW. Podnośnik obliczono na 16 tysięcy ton.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.