LIDL dostarczy energię elektryczną

LIDL dostarczy energię elektryczną

Niedawno pisaliśmy o LIDLu w kontekście ładowarek pozwalających naładować samochód elektryczny. Niemiecka sieć sklepów LIDL chce jeszcze bardziej rozszerzyć zakres swoich usług, rozpoczynając dystrybucję energii elektrycznej do mieszkań swoich klientów.


LIDL nawiązał współpracę z koncernem energetycznym E.on w wyniku czego w niedługim czasie rozpocznie ekspansję na energetycznym rynku Niemiec. Sieć sklepów będzie oferowała energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, a więc bardziej przyjazną środowisku. Usługa kryje się pod nazwą „Lidl-Strom” i przynajmniej na początku będzie dostępna tylko na terenie Niemiec.

Według zapewnień „Lidl-Strom” ma być usługą tanią, atrakcyjną cenowo względem alternatywnych dostawców energii działających na niemieckim rynku. LIDL troszcząc się o swoich usługobiorców chce zapewnić stałą, niezmienną cenę do 31 stycznia 2019 roku. Wszyscy Ci, którzy zdecydują się na współpracę ze sklepem otrzymają bon zakupowy do sieci sklepów LIDL na kwotę 10 euro, co jest równowartością nieco ponad 40 zł. „Lidl-Strom” wystartował już 3 lipca bieżącego roku.