Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Australia: Zwierzętom, które przeżyły pożary brakuje pożywienia

Australia: Zwierzętom, które przeżyły pożary brakuje pożywienia

W Nowej Południowej Walii, która najbardziej ucierpiała w wyniku pożarów buszu, brakuje pożywienia dla zwierząt, które przeżyły. Pracownicy służb ochrony przyrody zrzucili na wypalone tereny dwie tony batatów i marchwi.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

W pożarach trawiących Australie spłonęło ponad 10 milionów hektarów buszu. Według szacunków naukowców życie straciło około pół miliona zwierząt. Te, które przeżyły pożogę, zmagają się teraz z niedoborem pożywienia. Z pomocą przyszli pracownicy służby ochrony przyrody w Nowej Południowej Walii, którzy na spalone tereny zrzucili dwie tony batatów i marchwi.

Jedzenie to przeznaczone jest przede wszystkim dla skalniaków brązowoogonowych (łac. Petrogale penicillata). Gatunek ten potrafi przetrwać pożary, jednak po wypaleniu rozległych obszarów, torbacze tracą źródło pożywienia. – Skalniaki do tej pory cierpiały z powodu suszy, a bez pomocy by nie przetrwały – powiedział Matt Kean, minister środowiska Nowej Południowej Walii.

Pracownicy służb ochrony przyrody zrzucali warzywa ze śmigłowców. Pomocy potrzebowały między innymi zwierzęta z Parku Narodowego Wollemi, ale „zrzutów pożywienia” dokonano też w innych częściach stanu. 

fot: Matt Kean

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.