Big Belly – ekologiczne i oszczędne kosze na śmieci

Polska firma Integrated Solutions zaprojektowała i wprowadziła do produkcji ekologiczny i oszczędny kosz na śmieci. Big Belly, bo o nim mowa, pozwala na inteligentne zarządzanie odpadami. Wyposażony jest w moduł zgniatający oraz system monitorujący zapełnienie pojemnika. A wszystko zasila energia słoneczna.

System monitorujący zapełnienie kosza Big Belly pozwala na inteligentne zarządzanie odpadami. Śmieci wrzucane do szuflady, stopniowo ją zapełniają i gdy zgromadzi się ich większa ilość, zostają przez prasę zgniecione. Dzięki temu nie trzeba tak często opróżniać pojemnika. Szczególnie dobrze sprawdza się to w przypadku puszek lub plastikowych butelek, które zazwyczaj trafiają do kosza niezgniecione.

System monitorujący oraz prasa w Big Belly zasilane są energią słoneczną – na pokrywie kosza zamontowane są ogniwa fotowoltaiczne. Całość może bezprzewodowo łączyć się z aplikacją, dzięki czemu wszystkie dane dostępne są online. Dodatkowo ekologiczny kosz od Integrated Solutions może wysłać właścicielowi sms z informacją o stanie zapełnienia, a nadajnik GPS ułatwia jego lokalizację.

Kosze na śmieci Big Belly testowane już były w miastach, takich jak: Warszawa, Kraków, Katowice, Łódź i Sopot.

Za projekt i wykonanie Big Belly odpowiedzialne jest Integrated Solutions (część Grupy Kapitałowej Orange Polska), który zajmuje się przede wszystkim kompleksowym zarządzaniem infrastrukturą ICT (teleinformatyką).

  1 komentarz

  1. Big Belly jest zapewne tak inteligentny że żadna siła nie zdoła już rozdzielić tego co zostało zgniecione – można co najwyżej odlać soki wyciśnięte z ewentualnej organiki…

  Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Stalowe domy – alternatywa dla klasycznego budownictwa

Następny artykuł

Google otrzymało nagrodę Zayed Future Energy

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,
 • pojemniki na śmieci
 • Stojące na osiedlach pojemniki na śmieci nikogo już nie dziwią. Segragacja odpadów jest niezwykle ważna a także z wielu względów wręcz wskazana.

  abrys-technika.pl

  %d bloggers like this: