Billboard – pochłaniacz smogu od Avivy w Warszawie

Aviva postawiła pierwszy w Polsce billboard pochłaniający smog. Jest to część dużej kampanii firmy – „Wiem, czym oddycham”. W jej ramach odbył się już konkurs na czujniki powietrza, a w planach jest bieg w maskach antysmogowych po Krakowie czy badania spirometryczne płuc na terenie naszego kraju.

Ogromny billboard, który zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza w polskich miastach, jest jednocześnie filtrem powietrza. Aviva umieściła go w centrum Warszawy, na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Alei Jerozolimskich. Reklama wyposażona jest w technologię firmy The Breath, czyli trzy warstwy siatki oczyszczającej, wychwytującej np. tlenki azotu i benzen C6H6 powodujących powstawanie cząstek wtórnych – PM10, PM1.0 i PM 2.5. Jak deklaruje jej producent, instalacja może zaabsorbować zanieczyszczenia emitowane przez ponad 91 tys. samochodów rocznie.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Dodatkowo billboard ma również zwracać uwagę na kampanię Avivy – „Wiem, czym oddycham”. Za jej sprawą w Polsce pojawi się 100 zewnętrznych czujników jakości powietrza rozdysponowanych w konkursie dla lokalnych społeczności. Natomiast na 27 października bieżącego roku zaplanowany jest w Krakowie AirRun, czyli bieg w maskach antysmogowych. Jego trasa będzie obejmowała dwa dystanse: pięcio- i dziesięciokilometrowy. Udział w nim może wziąć nawet tysiąc uczestników.

Jak komentuje Iwona Czech, kierownik działu komunikacji i zarządzania marką Aviva: „– Nasza akcja zawiera uzupełniające się działania społeczne, edukacyjne i promocyjne. Większość z nich to świeże pomysły – zwłaszcza billboard pochłaniający smog czy bieg w maskach. (…) Wskazujemy proste rozwiązania, które chronią zdrowie przed smogiem bez rezygnacji z aktywnego stylu życia”.