Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Billboardy przypominają o prawach zwierząt

fox

Billboardy przypominają o prawach zwierząt

Zamiast reklam ubrań – billboardy z hasłami nawołującymi do zakazu hodowli i zabijania zwierząt futerkowych. Polakom nie jest obojętny los zamkniętych w klatkach lisów, norek i szynszyli. 10 milionów tych zwierząt umiera co roku w kraju na rzecz przemysłu futrzarskiego.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Przeciwni zabijaniu lisów

W marcu tego roku na ulicach aż 48 polskich miast pojawiły się billboardy i citylighty (przyp. red. podświetlone, mniejsze reklamy) z jasnym przekazem: „Politycy, żądamy zakazu ferm futrzarskich”. Ponad 600 billboardów do dzisiaj informuje mieszkańców Polski o prawdziwym obliczu przemysłu futrzarskiego i smutnym losie zwierząt futerkowych. Los zwierząt nie był obojętny dwóm tysiącom osób, które wpłaciły łącznie blisko 94 tys. złotych na cel kampanii.

Jej inicjatorem była fundacja na rzecz zwierząt Viva!, która od wielu lat prowadzi kampanię na rzecz zwierząt futerkowych o nazwie „Jutro będzie futro”. Nie trzeba było długo czekać, aby w kraju pojawiła się kolejna kampania na rzecz praw zwierząt.

ZDF3 ZpHCMKrSs6PSMf6oqaa2RAXLcZc od O6VNXfMJwpUzkll29GnlQDSm2TP5zdh Fm z rp4tsQNXdoU5iOTmFiXuSe0y CjkId9egqgxPX77bFmCAxrTk9y cDaAzU4dX6J
Billboard, źródło: Viva!

Empatia według czternastolatka

Autorem rysunków przedstawiających cierpienie zwierząt futerkowych jest nastolatek z Białegostoku. Bartek, miłośnik zwierząt poruszony losem lisów i norek na fermach, stworzył kilka rysunków, które pojawiły się na billboardach przy udziale Stowarzyszenia Otwarte Klatki w ośmiu miastach Polski. To część antyfutrzarskiej kampanii, jaką od 2012 r. prowadzą Otwarte Klatki. Prawie 60 billboardów pojawiło się między innymi w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie i Białymstoku, skąd pochodzi Bartek. Rysunki jego autorstwa jasno wskazują na okrutne procedury, stosowane na zwierzętach. Lisy, norki czy jenoty są zabijane przez porażenie prądem z elektrod, umieszczanych w pysku i odbycie zwierząt.

N9DKnkuxS4G6jcQDmC84K95d pGuQG6q9DnqWMHcWyXTBHNaolIlx0AvZIUPcX 0mXB vq5HD8cMm2BKYDSLPB4f7mQRjBwkabgBRaXCtAdluTjpyE4jJu pCM2ew45SL6EstEnX
Billboard z rysunkiem autorstwa Bartka Hellera, źródło: mat. prasowe

Politycy po raz kolejny zapomnieli o milionach zwierząt, które każdego roku cierpią na fermach futrzarskich. Ponownie złamali dane społeczeństwu obietnice. Mamy nadzieję, że billboardy z rysunkami Bartka dobitnie im o nich przypomnąmówi Anna Iżyńska z Otwartych Klatek.

W Polsce zabija się blisko 10 milionów zwierząt futerkowych rocznie. Głównie norek, lisów oraz szynszyli. W skali Europy zajmujemy drugie miejsce w tym krwawym biznesie.

Chcesz włączyć się w kampanię “Pomóż nam zakończyć hodowlę zwierząt na futro”? Wejdź na stronę, podpisz petycję i wyślij apel do posłów. https://cenafutra.info/

pqBW6gdUBb2AEjkeZ5QhdDOynX88SyeHN8YdOmud3INbGIwcyveo3 ICPsAlLwT6f4VRB9lmGVq7oQH bg BDVbvAnr UIa7g4xQ d59FsN8yula4Qo4ToL4wvAwI0iPqNwqL u
Lis rażony prądem, źródło: mat. prasowe

źródło: mat. prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.