Brazylijskie Ambev planuje dodać do floty 1600 elektrycznych ciężarówek

Ambev, brazylijska firma piwowarska należąca do belgijskiej firmy Anheuser-Busch InBev, zobowiązał się do zelektryfikowania swojej floty dostawczej. Przedsiębiorstwo złożyło zamówienie na 1600 całkowicie elektrycznych samochodów ciężarowych od Volkswagena.

Jedną z pierwszych elektrycznych ciężarówek będzie – VW e-Delivery. Pojazd został opracowany przez Volkswagen Caminhões e Ônibus, brazylijski oddział VW i zaprezentowany w zeszłym roku. Wyposażony jest w akumulator o mocy 170 kWh, który pozwala na zasięg 200 km na jednym ładowaniu. VW twierdzi, że ich pierwsza elektryczna ciężarówka ma funkcję hamowania odzyskowego z 3 etapami i tryb Eco-Drive, dzięki tym rozwiązaniom możliwe będzie osiągnięcie planowanego zasięgu.

“VW e-Delivery” oficjalnie wchodzi do produkcji w 2020 roku, ale Volkswagen twierdzi, że do końca roku dostarczy Ambev pierwsze pojazdy do programu pilotażowego.

Ambev planuje ładować ciężarówki wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Firma szacuje, że dzięki temu posunięciu ograniczy emisję dwutlenku węgla o około 30,4 tys. ton. Do 2023 roku przedsiębiorstwo chce przekształcić 1/3 swojej floty dostawczej na samochody elektryczne.

Źródło: electrek.co