Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Budowa instalacji fotowoltaicznej Ministerstwa Rozwoju i Przedsiębiorczości ukończona!

Budowa instalacji fotowoltaicznej Ministerstwa Rozwoju i Przedsiębiorczości ukończona!

W październiku 2019 roku informowaliśmy o przetargu na montaż instalacji fotowoltaicznej na gmachu Ministerstwa Przedsiębiorczości, który wygrała spółka Columbus Energy. Szefowa resortu Jadwiga Emilewicz poinformowała o zakończeniu prac.

BANER MOBILEB1
Reklama

Według planów cała instalacja fotowoltaiczna powinna składać się z trzech konstrukcji o mocy po 50 kW każda. Pierwsza miała pojawić się do końca 2019 roku, a dwie pozostałe wiosną 2020 roku. Minister Rozwoju, a wcześniej Przedsiębiorczości, Jadwiga Emilewicz pisze o “150 KW”. Taki wynik oznacza, że administracja publiczna jest właścicielem największej instalacji fotowoltaicznej w Warszawie.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Czy to dużo? Według obliczeń instalacja wygeneruje około 7% zużycia energii (zużycie energii liczone na podstawie danych za 2018 rok). Przełoży się to z kolei na oszczędności ministerstwa, które mają sięgać około 100 tysięcy złotych. W całym gmachu resortu wykonano również remont podnoszący efektywność energetyczną budynku.

zdj. główne – Canva

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.