1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Burger King otwiera pierwszą w 100% wegetariańską restaurację w Hiszpanii

Burger King otwiera pierwszą w 100% wegetariańską restaurację w Hiszpanii

Burger King znany głównie z serwowania mięsnych burgerów, zwłaszcza legendarnego Whoppera, frytek i coli, zaproponował co nieco dla zwolenników diety roślinnej. W Hiszpanii otworzył pierwsza wegetariańską restaurację. Co na to fani mięsa? 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Czy w nowej restauracji będzie wege Whopper?

Restauracja typu fast-food Burger King otworzyła właśnie nowy obiekt dedykowany wegetarianom. W restauracji będą serwowane wyłącznie wegetariańskie posiłki. Właściciel chce zaspokoić potrzeby tych osób, które już dawno lub dopiero teraz wyeliminowały mięso ze swojej diety. 

Popyt na wegańskie jedzenie

Burger King ogłosił w tym tygodniu na swoich mediach społecznościowych otwarcie nowej restauracji. Zmienił swoje zdjęcie profilowe, na którym pojawiło się nowe logo – Vurger King. Następnie sieć zaprosiła dla klientów, aby udali się do nowego lokalu na 100% bezmięsne posiłki.

Co znajdziemy w wege menu? Wśród oferowanych produktów znajduje się Whopper Burger na bazie roślin, bezmięsne nuggetsy i Long Vegetal, inspirowany kanapką Long Chicken.

Weganie muszą zapytać, czy w kanapce nie znajduje się ser żółty lub majonez. 

Vurger King będzie otwarty przez krótki czas, zapewne tylko przez jeden miesiąc, potwierdziła firma.

Chcemy dotrzeć zarówno do osób, które opierają swoją dietę na produktach roślinnych, jak i do tych, którzy jedzą mięso, ale chcą ograniczyć jego spożycie – powiedział Borja Hernández de Alba, dyrektor generalny marki w Portugalii.

Niedawno dyrektor amerykańskich oddziałów KFC przyznał, że roślinne burgery bardzo mu smakują i jada je w domu. Wyszedł z inicjatywą stworzenia całkowicie roślinnej wersji popularnych stripsów. 

źródło: planbasednews.org, fot. entrepreneur.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.