Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

BYD pojawi się w Europie. Zagrozi Tesli?

BYD pojawi się w Europie. Zagrozi Tesli?

Chiński producent aut elektrycznych BYD zapowiada wejście na rynek europejski. Na początek w ofercie znajdzie się SUV Tanga oraz luksusowa limuzyna Han.

750x200 doublebillboard zaproszenie big

Za kilka tygodni na chińskim i europejskim rynku ma zadebiutować najnowszy model chińskiego producenta BYD – limuzyna Han. Auto ma stanowić konkurencję dla Tesli Model 3. Ceny samochodu mają utrzymać się w przedziale 45-55 tys. euro, podczas gdy Teslę Model 3 na europejskim rynku można kupić w kwocie od 39,5 tys. euro do 52,9 tys. euro w podstawowych opcjach wyposażenia.

Nowy model to dobrze wyposażony, czterodrzwiowy sedan. Oprócz wersji z napędem na przednie koła o mocy 163 kW / 222 KM, niemal 5-metrowy samochod ma być dostępny także z opcją napędu na cztery koła o mocy 363 kW / 494 KM. Do „setki” auto ma się rozpędzać w mniej niż cztery sekundy.

W aucie zastosowany został akumulator kasetowy, który powinien pozwolić na zasięg ponad 600 kilometrów w przypadku wersji 2WD. Han EV będzie wyposażony w samouczący się system wspomagania kierowcy DiPilot, który będzie kompatybilny z siecią 5G, dzięki czemu w bezpieczny sposób w znacznej mierze zautomatyzuje jazdę.

Chiński producent wciąż nie podaje jednak szczegółów związanych z uruchomieniem europejskiej sieci dystrybucji. Zapowiada natomiast, że jeszcze w tym roku elektryczny SUV Tang EV600 zadebiutuje na rynku norweskim.

Źródło: handelsblatt.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.