Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Chiny: Dla promowania parku rozrywki zrzucono świnię na bungee

Chiny: Dla promowania parku rozrywki zrzucono świnię na bungee

Wpół przytomną ze strachu świnię, przywiązaną liną do metalowego wysięgnika, zrzucono z 68 metrowej wieży, co miało być reklamą nowej atrakcji turystycznej. Akcja promocyjna chińskiego parku rozrywki Mexin Wine Town w pobliżu miasta Chongqing wywołała oburzenie zarówno organizacji na rzecz zwierząt, jak i opinii publicznej.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Okrucieństwo względem zwierząt nie jest w Chinach karane prawnie. Mimo to świadomość społeczna związana z dobrostanem zwierząt w ostatnich latach znacznie wzrosła. Akcja promocyjna, którą postanowiły zorganizować władze parku rozrywki Mexin Wine Town, wywołała ogromne oburzenie internautów.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać piszczącą ze strachu świnię, którą zmuszono do „skoku” na bungee – przystrojona w pelerynę supermana, ze związanymi łapkami została zrzucona za 68 metrowej wieży. Na filmie widać także, jak tuż przed skokiem kilku mężczyzn wciąga oszołomione zwierzę na szczyt metalowej konstrukcji. Lokalne media poinformowały, że tuż po pokazie świnia miała trafić do rzeźni.

Promowanie parku rozrywki kosztem bezbronnego zwierzęcia spotkało się z krytyką nie tylko ze strony społeczeństwa, ale i organizacji walczących o prawa zwierząt. Międzynarodowa organizacja People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) oceniła incydent jako „przejaw okrucieństwa wobec zwierząt w najgorszym wydaniu”.

Ostra reakcja chińskiej opinii publicznej powinna być sygnałem alarmowym dla chińskich decydentów, aby natychmiast wdrożyli przepisy dotyczące ochrony zwierząt – powiedział Jason Baker, działacz organizacji.

Organizatorzy wątpliwej atrakcji przeprosili za okrutne widowisko oraz krzywdę, jaką wyrządzili bezbronnemu zwierzęciu. Jeden z przedstawicieli parku rozrywki Mexin Wine Town w anonimowej wypowiedzi stwierdził, że przedstawienie miało być częścią „modłów o spadek cen wieprzowiny”.

zdj. główne – Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.