Chiny liderem w zakresie fotowoltaiki

Z roku na rok powstaje coraz to więcej interesujących inwestycji OZE, w krajach takich jak USA, Arabia Saudyjska, Indie czy Chiny. Kraje te przez długi czas przywiązane były do węgla oraz ropy. Doskonale widać, że rządy największych mocarstw myślą coraz bardziej przyszłościowo, inwestując w zieloną energię. Doskonałym przykładem mogą być Chiny, które stały się największym producentem energii słonecznej na świecie.
Według informacji przekazanych przez Chińską Narodową Administrację do Spraw Energii – ich kraj w ostatnim roku wyprodukował 77,42 GW energii pochodzącej ze słońca, co oznacza podwojenie wyniku uzyskanego w roku 2015. Poprzez uzyskanie takiego rezultatu, Chiny stały się liderem produkcji energii ze słońca. Jest to rezultat, jakim zdecydowanie chińskie władze mogą się chwalić. Tendencja wzrostowa jest ogromna, w dłuższej perspektywie czasu może spowodować, że procentowy udział w rocznej produkcji energii będzie bardziej pokaźny niż obecnie. Pomimo robiących wrażenie danych – energia powstała ze słońca to ledwie 1% z całości w tym kraju. W kolejnych latach wynik ten ma się poprawić, ponieważ zapowiedziano już kolejne inwestycje – energia wyprodukowana za pomocą fotowoltaiki ma  przekraczać 10% całkowitej produkcji do 2030 roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.