Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Climate Leadership – ślad węglowy pod lupą

Climate Leadership – ślad węglowy pod lupą

Rusza 3. edycja Climate Leadership. Czym jest ten program? Odpowiada na współczesne problemy, z jakimi się mierzymy, pozwala znaleźć sposoby na redukcję emisji, czy wdrożenie ekologicznych źródeł energii. Trwa nabór do programu – kto może się do niego włączyć? Świat OZE jest patronem medialnym 3. edycji Climate Leadership.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

3. edycja Climate Leadership – biznes ma wpływ na klimat

Climate Leadership to program budujący społeczność liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz walki ze zmianami klimatu i ich destrukcyjnymi skutkami. Program wspiera działania podejmowane przez firmy w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Organizatorzy za priorytetowy cel uznali zmaganie się ze zmianą klimatu. Jak mówią, kształt przyszłości naszej planety zależy nie tylko od rządu, ale w dużej mierze od biznesu, który ma ogromny wpływ na kształtowanie gospodarki, ale i stan środowiska.

Udział w programach, takich jak Climate Leadership, w ramach którego przy wsparciu ponad 100 ekspertów i instytucji uczestnicy podejmują działania oraz zobowiązania na rzecz klimatu, może pomóc firmom w realnej zmianie i przygotowaniu się na wyzwania przyszłości. 

To czas, aby świat biznesu wziął pod uwagę katastrofalne skutki pogłębiającego się kryzysu. Co można z tym zrobić?

Klimat wspólną sprawą – ślad węglowy firm

Climate Leadership umożliwił do tej pory przeprowadzenie rozmaitych debat związanych z kwestiami środowiskowymi i klimatycznymi. Jednym z kierunków działań programu jest partnerska wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami i ekspertami. 

Podczas 2. edycji programu Climate Leadership, która zakończyła się we wrześniu 2021 roku, dyskutowano o tym, jak biznes może obniżyć swoje emisje. Służy do tego między innymi obliczanie śladu węglowego. Wynik daje wgląd, które działy i etapy wymagają zmiany, a nawet rewolucji. Przemiana łańcucha dostaw, energetyki, logistyki, produkcji, czy gospodarki odpadami wiąże się też ściśle z wdrożeniem zasad GOZ, czyli gospodarki cyrkularnej.

Ważne, aby mierzenie śladu węglowego wiązało się z intencją obniżenia go, a nie np. wyłącznie z greenwashingiem. Dbałość o kondycję środowiska naturalnego leży bowiem w rękach nas wszystkich.

Według danych z Emissions Gap Report 2021 kryzys klimatyczny jest na dobrej drodze do osiągnięcia jeszcze większej skali niż zakładają klimatolodzy. Bazując na dotychczasowych zobowiązaniach klimatycznych za 80 lat możemy spodziewać się wzrostu średniej temperatury powierzchni Ziemi o 2,7°C.

Nabór do 3. edycji programu trwa do 31 grudnia. Koordynatorem jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa. 

CL nabor 1

Zgłoś się, klikając w obrazek!

źródło: mat. prasowy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.