Codzienny EKO-horoskop: 28.03.

Wizja soboty spędzonej w domu nie każdemu przypadnie dziś do gustu. Nasza Eko Wróżka pomoże Ci dziś podjąć dobre decyzje, które wpłyną na dobro naszej planety. Jeśli tylko weźmiesz je sobie do serca, z pewnością nie będziesz się nudzić!

Horoskop dzienny: Wodnik

Wodnik (20.01-18.02)

Fotowoltaika od Columbus Energy

Marzysz o własnym ogródku? Już niedługo będziesz mógł zasiać pierwsze rośliny. Możesz kupić mini szklarnię, hodować bazylię i oregano na własnym balkonie!

Horoskop dzienny: Ryby

Ryby (19.02-20.03)

Jeśli już wychodzisz z domu, na przykład na spacer z psem, weź wodę we własnym bidonie. Staraj się nie używać jednorazowych kubków – kawę możesz również zabrać ze sobą w termosie. Kilka prostych zasad pomoże Ci zadbać o planetę!

Horoskop dzienny: Baran

Baran (21.03-19.04)

Sobotni poranek przespałeś, warto więc zacząć dzień od dobrej kawy. Nie kupuj tej w kapsułkach! Kapsułki oznaczają produkcję niepotrzebnego plastiku, wybierz więc kawę w ziarnach lub mieloną. 

Horoskop dzienny: Byk

Byk (20.04-20.05)

Wczorajszy wieczór spędzony w towarzystwie przyjaciół online przedłużył się do późnych godzin? Czas zacząć dzień od najbardziej przyjemnej rzeczy – śniadania. Celebruj tę chwilę i wybierz coś wege – może szakszuka z ulubionej wegetariańskiej restauracji? Sprawdź, czy realizują zamówienia z dowozem. 

Horoskop dzienny: Bliźnięta

Bliźnięta (21.05-21.06)

Jesteś z natury towarzyski, dlatego brakuje Ci obecności przyjaciół. Nawet szef wydaje Ci się dziś osobą szczególnie miłą i tęsknisz za znajomymi z pracy. Jak możesz umilić sobie czas? Sprawdź przepisy na przetwory, którymi będziesz mógł się podzielić w pracy, gdy minie zagrożenie pandemią. 

Horoskop dzienny: Rak

Rak (22.06-22.07)

Przeglądnij swoją garderobę i zastanów się, które ubrania zostawić na wiosnę i lato. Gdzie wyrzucić te, które już są niepotrzebne? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Część tekstyliów można zutylizować w koszu na odpady zmieszane. Klapki lądują jednak w pojemniku na tworzywa sztuczne. Możesz tez wrzucić ubrania do pojemników Caritasu lub oddać je do schroniska. 

Horoskop dzienny: Lew

Lew (23.07-22.08)

Jesteś osobą, która dobrze czuje się na łonie przyrody. Niestety spacery i wycieczki do ZOO są w tej chwili niemożliwe. Możesz na przykład włączyć streaming online z wybranego ZOO i na żywo poobserwować zwierzęta. To bardzo relaskujące!

Horoskop dzienny: Panna

Panna (23.08-22.09)

Nie kupuj produktów, które zawierają olej palmowy. Uprawy oleju palmowego niszczą ekosystemy i przyczyniają się do epidemii malarii. 

Horoskop dzienny: Waga

Waga (23.09-22.10)

Jesteś rannym ptaszkiem i już zdążyłeś zrobić zakupy na weekend. Zajrzyj jednak do toreb i zobacz, ile tam plastiku. Zastanów się, czy następnym razem można uniknąć tylu sztucznych opakowań? Pamiętaj o segregowaniu śmieci. 

Horoskop dzienny: Skorpion

Skorpion (23.10-21.11)

Masz już dość informacji o pandemii i chciałbyś w ten weekend po prostu odpocząć. Jeśli mieszkasz w domu z ogrodem, masz sporo szczęścia – możesz poćwiczyć jogę na świeżym powietrzu. Jeśli nie, spróbuj ćwiczeń w domu – zdrowy posiłek, woda i joga sprawią, że oczyścisz umysł. 

Horoskop dzienny: Strzelec

Strzelec (22.11-21.12)

Od samego rana nie wiesz, czym się zająć. Najchętniej wyszedłbyś na spacer lub pobiegać. Co możesz zrobić poza graniem na Play Station i oglądaniem seriali? Zrób porządki w miejscach, na które nikt nigdy nie ma czasu. Przejrzyj lekarstwa i pozbądź się tych przeterminowanych. Pamiętaj, że leki wyrzucamy do pojemników w aptekach. W sieci znajdziesz listę aptek, które przyjmują takie odpady. 

Horoskop dzienny: Koziorożec

Koziorożec (22.12-19.01)

Uważnie śledzisz działania światowych koncernów na rzecz ekologii i jesteś na bieżąco z każdym tematem dotyczącym kryzysu klimatycznego. Może przekażesz jeden procent podatku na organizacje proekologiczne?