Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Columbus Energy notuje 300% wzrost przychodów

Columbus Energy notuje 300% wzrost przychodów

Columbus Energy, lider mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, notuje 300% wzrost przychodów w trzecim kwartale tego roku. Boom na fotowoltaikę i czystą energię ze słońca trwa. Przyczynia się do niego m.in. coraz większa ekologiczna świadomość społeczna i rządowa stymulacja tego sektora za sprawą programu “Mój Prąd”. 

Reklama

Boom na fotowoltaikę w Polsce trwa w najlepsze. Program „Mój Prąd” i wzrost świadomości wśród klientów powoduje, że instalacje fotowoltaiczne to „must have” dla każdego, kto chce płacić mniej za energię elektryczną i żyć w sposób ekologiczny. Firma Columbus Energy rozwija swoją działalność w czasie intensywnego rozwoju branży OZE i ma dobrą strategię – właśnie zanotowała 300% wzrost przychodów  w trzecim kwartale 2019 r. w porównaniu do roku poprzedniego. Zwiększyła skonsolidowany przychód w stosunku do zeszłego kwartału o 200% i osiągnęła wzrost zysku netto w ciągu ostatnich 3 lat o 9000%. Kapitalizacja Spółki wynosi na 12 listopada ponad  692 mln zł. Konsekwencja w działaniach firmy sprawia, że Columbus Energy staje się integratorem idei czystej energii w Polsce.

Plany na przyszłość Columbus Energy

Biznes, który tworzymy i rozwijamy jest w fazie boomu. Jeśli dobrze wykorzystamy ten czas, a na pewno jesteśmy najlepiej przygotowaną firmą na tym rynku, to przeprowadzimy transformację z dostarczania usług fotowoltaicznych na budowanie własnych długoterminowych aktywów. Wejdziemy w nowe segmenty rynku OZE, w infrastrukturę e-mobility i technologię. Czas pokaże, kto najlepiej wykorzystał szansę, jaką dzisiaj daje ten mega trend energetyki rozproszonej. Przed nami kolejne wyzwania i kolejne kwartały. Mam nadzieję, że udowodnimy inwestorom naszą siłę rynkową  – mówi Dawid Zieliński Prezes Zarządu.

Specjaliści przewidują bardzo duże tempo wzrostu w branży w kolejnych latach. Z ostatnich analiz wynika, że na montaż trzeba czekać już ponad miesiąc, brakuje ekip i monterów. Według raportu „Rynek fotowoltaiki w 2019” przygotowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej,  rynek fotowoltaiki to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi OZE. Autorzy podali, że łączna moc zainstalowana w fotowoltaice na koniec ubiegłego roku wynosiła 500 MW, a w czerwcu 2019 już przekraczała 700 MW. W 2018 roku przyrost mocy PV był na poziomie 90%, w bieżącym natomiast ma szansę przekroczyć 200%.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.