Columbus w ciągu 3 kwartałów podwoił ubiegłoroczne przychody

Columbus w ciągu 3 kwartałów podwoił ubiegłoroczne przychody

Grupa Columbus w III kwartale bieżącego roku osiągnęła 213 mln zł skonsolidowanych przychodów z działalności operacyjnej. To o 304% więcej niż w analogicznym okresie 2019 roku. Firma może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w montażu instalacji fotowoltaicznych.

Imponujące wyniki

W ciągu 3 kwartałów 2020 roku Columbus osiągnął 468 mln zł skonsolidowanych przychodów z działalności operacyjnej, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w całym 2019 roku, jak wynika z opublikowanego dziś raportu kwartalnego Grupy. Skonsolidowana wartość EBITDA w zakończonym III kwartale br. przekroczyła 31 mln zł, co w porównaniu z III kwartałem 2019 roku stanowi wzrost aż o 495%. Również dane operacyjne przedstawiają się bardzo dobrze. W samym trzecim kwartale Columbus dostarczył prawie 7 tys. sztuk instalacji fotowoltaicznych, o łącznej mocy 36,5 MW. Dotychczas w całym kraju zamontowano już ponad 30 tys. instalacji od Columbusa, o łącznej mocy 175 MW.

Nowe inwestycje

W omawianym okresie Columbus dokonał również bardzo ważnych inwestycji, m.in. w innowacje Olgi Malinkiewicz, czyli technologię ogniw perowskitowych, które wprowadzają fotowoltaikę na zupełnie nowy poziom, jak również w farmy fotowoltaiczne, dzięki czemu znacząco zwiększył swój udział w tym segmencie.

W trzecim kwartale br. zawarliśmy umowy z wieloma podmiotami w zakresie realizacji projektów farmowych. Obecnie wartość farm wybudowanych przez Columbus wynosi ok. 45 mln zł, kolejne projekty są w realizacji, a całość portfela mocy, jaki jest w naszym posiadaniu, to ponad 1000 MW farm, o wartości rynkowej ponad 3 mld zł. Aktywa te są jednym z ważniejszych zabezpieczeń przyszłości Grupy, dlatego nie szczędzimy środków na inwestycje w ten segmentkomentuje Janusz Sterna, Wiceprezes Zarządu Columbus Energy S.A.

Nowoczesne rozwiązania energetyczne

W tym pracowitym kwartale Columbus podjął też nowe działania, skierowane do klientów indywidualnych i biznesowych, poszerzając ofertę o nowoczesne rozwiązania energetyczne, takie jak: magazyny energii, pompy ciepła czy ładowarki do samochodów elektrycznych. Kompleksowa oferta funkcjonuje teraz w trzech wygodnych pakietach GoGreen, GoFree i GoComfort, i cieszy się dużym zainteresowaniem.

– Mimo światowych problemów związanych z pandemią, konsumenci zabezpieczają swoją przyszłość poprzez inwestycje w technologie, które bazują na czystej i taniej energii – twierdzi Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Columbus Energy S.A. Ostatnie zmiany geopolityczne i nastawienie Unii Europejskiej do megatrendu energetyki zrównoważonej dają nam pewność, że strategia, jaką podąża Grupa Columbus, będzie przynosiła coraz większe profity.

Źródło: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.