Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Stacje ładowania od GreenWay trafią do świętokrzyskiej Policji

Wallbox

Stacje ładowania od GreenWay trafią do świętokrzyskiej Policji

GreenWay Polska wygrał przetarg ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Zgodnie z umową, firma dostarczy stacje ładowania do ośmiu wybranych komisariatów na terenie województwa świętokrzyskiego. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Dziewięć nowych ładowarek

GreenWay to największy dostawca infrastruktury szybkiego ładowania samochodów elektrycznych w Europie Środkowej i Wschodniej. Wygrany przez niego przetarg dotyczył dostawy i instalacji stacji ładowania na potrzeby Policji Garnizonu Świętokrzyskiego. 

GreenWay

Firma zainstaluje 9 stacji ładowania o mocy 22 kW, dostarczonych przez polskiego producenta Enelion Stilo. Urządzenia trafią do ośmiu komisariatów. Prace przyłączeniowe mają zakończyć się 20 listopada br. 

Flota elektrycznych pojazdów stale rośnie, także w Policji, która podobnie jak wiele innych instytucji sięga po ekologiczne rozwiązania. Pod koniec ubiegłego roku policjanci z Kielc odebrali 4 pojazdy elektryczne! GreenWay natomiast wyposaży komisariaty w niezbędną infrastrukturę. Wygrany przez nas przetarg jest kolejnym krokiem w rozwoju naszej działalności w zakresie oferowania kompleksowych rozwiązań dotyczących infrastruktury ładowania – powiedział Aleksander Czapczyk, dyrektor sprzedaży GreenWay Polska. 

Odpowiedź na potrzeby kierowców

Inwestycje Policji są zgodne z trendem elektryfikacji flot samochodów należących do instytucji i firm. Pod koniec października pisaliśmy o elektrycznych Hyundaiach, które trafiły do Komendy Stołecznej Policji.

W Polsce rośnie liczba stacji ładowania instalowanych również w miejscach pracy, dzięki czemu kierowcy pojazdów zeroemisyjnych mogą podłączyć je w godzinach pracy. Ładowarki pojawiają się także przy budynkach użyteczności publicznej, w tym na parkingach dużych supermarketów czy galerii handlowych. 

Jak podkreśla Aleksander Czapczyk, firmy i instytucje już podjęły działania, aby spełnić wymogi unijne dotyczące nisko- i zeroemisyjnego transportu.

– Od marca 2021 roku w każdym nowym i modernizowanym budynku konieczne będzie zapewnienie takiej infrastruktury – wyjaśnił. – W przypadku budynków użyteczności publicznej, biur i obiektów niemieszkalnych będzie obowiązywał wymóg zabezpieczenia 20 proc. miejsc parkingowych.

Źródło i fot.: greenwaypolska.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.