Stacje ładowania od GreenWay trafią do świętokrzyskiej Policji

GreenWay Polska wygrał przetarg ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Zgodnie z umową, firma dostarczy stacje ładowania do ośmiu wybranych komisariatów na terenie województwa świętokrzyskiego. 

Dziewięć nowych ładowarek

GreenWay to największy dostawca infrastruktury szybkiego ładowania samochodów elektrycznych w Europie Środkowej i Wschodniej. Wygrany przez niego przetarg dotyczył dostawy i instalacji stacji ładowania na potrzeby Policji Garnizonu Świętokrzyskiego. 

Firma zainstaluje 9 stacji ładowania o mocy 22 kW, dostarczonych przez polskiego producenta Enelion Stilo. Urządzenia trafią do ośmiu komisariatów. Prace przyłączeniowe mają zakończyć się 20 listopada br. 

Flota elektrycznych pojazdów stale rośnie, także w Policji, która podobnie jak wiele innych instytucji sięga po ekologiczne rozwiązania. Pod koniec ubiegłego roku policjanci z Kielc odebrali 4 pojazdy elektryczne! GreenWay natomiast wyposaży komisariaty w niezbędną infrastrukturę. Wygrany przez nas przetarg jest kolejnym krokiem w rozwoju naszej działalności w zakresie oferowania kompleksowych rozwiązań dotyczących infrastruktury ładowania – powiedział Aleksander Czapczyk, dyrektor sprzedaży GreenWay Polska. 

Odpowiedź na potrzeby kierowców

Inwestycje Policji są zgodne z trendem elektryfikacji flot samochodów należących do instytucji i firm. Pod koniec października pisaliśmy o elektrycznych Hyundaiach, które trafiły do Komendy Stołecznej Policji.

W Polsce rośnie liczba stacji ładowania instalowanych również w miejscach pracy, dzięki czemu kierowcy pojazdów zeroemisyjnych mogą podłączyć je w godzinach pracy. Ładowarki pojawiają się także przy budynkach użyteczności publicznej, w tym na parkingach dużych supermarketów czy galerii handlowych. 

Jak podkreśla Aleksander Czapczyk, firmy i instytucje już podjęły działania, aby spełnić wymogi unijne dotyczące nisko- i zeroemisyjnego transportu.

– Od marca 2021 roku w każdym nowym i modernizowanym budynku konieczne będzie zapewnienie takiej infrastruktury – wyjaśnił. – W przypadku budynków użyteczności publicznej, biur i obiektów niemieszkalnych będzie obowiązywał wymóg zabezpieczenia 20 proc. miejsc parkingowych.

Źródło i fot.: greenwaypolska.pl