Cykl Sławni z Natury #2: Influecerka wspiera pszczoły na instagramie. Nic dziwnego, przecież jest jedną z nich!

Żyjemy w czasach, w których internet odgrywa kluczową rolę w komunikacji międzyludzkiej i nie tylko. Na instagramie niezwykle aktywna jest także pszczela influencerka, która w szybkim tempie zyskuje nowych fanów. Nic więc dziwnego, że nowoczesna pszczoła trafiła do cyklu Sławni z natury. 

Jeśli chcieliście kiedyś poobserwować życie pszczoły z bliska, to instagramowy profil bee_nfluencer zapewne was zaciekawi. I nie chodzi tylko o to, że będziecie tam mogli przyjrzeć się pszczelim podróżom czy pikietom. Chodzi przede wszystkim o to, że będziecie mogli dołożyć swoje trzy grosze na szczytny cel, wspierania pszczelego gatunku.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Pszczoła w internecie

Trzeba przyznać, że instagramowa miłośniczka żółci i pasków jest na czasie, bo wśród opublikowanych przez nią postów możemy znaleźć na przykład taki, na którym namawia do pozostania w domu. Jak na pszczołę przystało, jest też niezwykle pracowita, bo oprócz międzynarodowych podróży, znajduje też czas na liczne rozrywki. Ogląda filmy, poprawia swoje umiejętności kucharskie i oczywiście słucha “ The Beeatles”.

Poważne tematy z przymrużeniem oka

W całej akcji nie chodzi tylko o zabawę. Na instagramowych stories, regularnie udostępnianych przez użytkowniczkę, można przeczytać na przykład o tym, jak duży problem stanowi wymieranie pszczół na całym świecie. 

Informacja podana przez pszczelą influencerkę głosi, że tylko w Europie, co roku przestaje istnieć aż 24 % pszczelich kolonii. 

20 maja świętowała, jak na pszczołę przystało, jednocześnie namawiając do tego, by ratować jej gatunek.

Bee_influencer wskazuje również w jaki sposób można pomóc jej pszczelej rodzinie. Wśród propozycji podanych przez pszczołę znalazła się na przykład odpowiednia edukacja.

Cały ten alternatywny pszczeli świat został stworzony po to, żeby zainteresować ludzi życiem tych prawdziwych pszczół. Jak widać po ilości obserwujących, która na ten moment wynosi już 292 tysiące, projekt można uznać za udany. 

Zwierzęta mówią ludzkim głosem

Dziś taka akcja nie powinna już nikogo dziwić. Po pierwsze dlatego, że internet to podstawowe źródło informacji, a po drugie ze względu na to, że zwierzęta pod względem marketingowym przemawiają do nas coraz częściej. Gdybyście chcieli się o tym przekonać, śledźcie uważnie cykl sławni z natury!

Jeśli jeszcze nie obserwujecie bee_nfluencer to warto to zmienić, przede wszystkim dlatego, że dochód jaki wygeneruje pszczeli profil, zostanie przekazany dla jej ziemskiej pszczelej rodziny. 

Pszczoła influencer działa na instagramie już od ponad roku. 

źródło: instagram.com/bee_nfluencer, noizz.pl