Dancing i Carving na e-deskorolce

Dancing i Carving na e-deskorolce

Yawboard, czyli deskorolka i hulajnoga w jednym. Projekt elektrycznego pojazdu z dwoma silnikami zaledwie w ciągu doby zdobył wystarczające dofinansowanie pochodzące ze zbiórki.

Nowoczesny skateboarding

Określona mianem pierwszego takiego pojazdu na świecie, elektryczna deskorolko-hulajnoga trafiła właśnie do sprzedaży w angielskim mieście Leighton Buzzard. Zbiórka internetowa zakończyła się w 24 godziny, a projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 45 tys. funtów.

Autor projektu Ray Reynolds. który zasłynął jako rekordzista świata w odbijaniu piłeczki pingpongowej ustami, mówi, że nowy pojazd stanowi połączenie deskorolki i hulajnogi. Co ją wyróżnia? Zdecydowanie szybkość i bezpieczeństwo.

Naszą misją jest stworzenie wyjątkowego pojazdu o dużych osiągach, ale i o wysokim stopniu bezpieczeństwa i stabilności. Wykorzystałem moje doświadczenie  inżyniera, projektanta i snowboardzisty i skupiłem się na czerpaniu wyjątkowych doznań z carvingu znanego ze stoków narciarskich. Przeniosłem go na ulice, aby móc doświadczać tych wrażeń każdego dnia roku powiedział Ray Reynolds.

2 w 1

W rezultacie powstał Yawboard. Wygląda jak hulajnoga na czterech kółkach, ale specjalnie zaprojektowany model pozwala na jazdę i “rzeźbienie”, jak w przypadku deskorolki. Dwa silniki o mocy 700 W napędzają Yawboard do 22 mil na godzinę, a akumulator 14 Ah wystarcza na pokonanie do 20 mil.

Testerzy, którzy mają za sobą jazdę próbną pojazdem, mówią o łatwym sterowaniu i niesamowitych wrażeniach carvingowych. Z deskorolki Yawboard może przemienić się w e-hulajnogę, czy alternatywną wersję e-skutera.

Autorzy projektu mają nadzieję, że pomimo zakazu jazdy elektrycznymi hulajnogami po drogach w wielu angielskich miastach, Yawboard przyjmie się jako nowoczesna i zeroemisyjna forma mobilności. Zamówień na nowy pojazd jest już co niemiara, a pozytywne opinie testerów pozwalają przewidywać obiecującą przyszłość Yawboardów.

źródło: ebiketips.road.cc