Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Rower elektryczny typu Long-john z Holandii dla całej rodziny

gazelle

Rower elektryczny typu Long-john z Holandii dla całej rodziny

Chcesz przemieszczać się szybko jak gazela, a przy tym wozić dzieci w bezpiecznej kabinie? Po wielu rozmowach z holenderskimi rodzicami znana marka rowerów Gazelle postanowiła wprowadzić na rynek nowy, rodzinny pojazd.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Rodzinna wycieczka po Holandii

Pojazd e-cargo Makki Load jest dedykowany rodzinom z dziećmi. Rower typu Long-john pomieści i ludzi, i rzeczy. W dużej skrzyni znajdującej się z przodu – a nie, jak bywa w przypadku dziecięcych przyczepek montowanych z tyłu – jest tyle miejsca, że można pomieścić dziecięce foteliki, czy torby podróżne i zakupy. 

Komfortową i pewną jazdę zapewnia zamontowany środkowy silnik Bosch Performance Line, zintegrowana bateria w ramie i silnik centralny. Linia Boscha jest przeznaczona dla płaskich i pagórkowatych terenów. Moc silnika wynosi 500 Wh. Maksymalny zasięg (opcja Eco) to 110 km. Oświetlenie w rowerze stanowią lampki LED.

źródło: Gazelle

Rower projektowany z udziałem dorosłych i dzieci

Firma Gazelle skupiła się na wyprodukowaniu roweru, który spełni oczekiwania rodziców. Bezpieczny model Makki Load powstał przy konsultacjach z rodzicami. Pracownicy Gazelle mieli nawet spędzać czas z mieszkańcami Amsterdamu i Eindhoven, przyglądając się ich codziennym podróżom.

Projektanci jeździli do żłobków, szkół i centrów handlowych, aby dowiedzieć się, jakie problemy w transporcie rowerowym napotykają dorośli i dzieci. Analizowano możliwości dostępnych na rynku pojazdów rodzinnych.

Makki Load ma tyle miejsca, że pomieści kilkoro dzieci jednocześnie. Zawiera adaptery do fotelika samochodowego i dziecięcego oraz szufladę do przechowywania niezbędnych rzeczy. Kabina jest wysoka, co gwarantuje ochronę przed ewentualnym wychyleniem się i wypadnięciem dziecka. Wgłębienia pozwalają na łatwe wchodzenie i wysiadanie z pojazdu. Rower ma dwa stojaki po bokach dla lepszej równowagi podczas postoju.

Wersja z silnikiem 400 Wh kosztuje 4199 funtów, a z akumulatorem 500 Wh 4369 funtów. Makki Load będzie dostępny w sprzedaży od września.

źródło: gazelle.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.