Dolnośląskie: Góra śmieci zablokowała drogę

W miniony piątek w pobliżu wsi Parszowice (woj. dolnośląskie) znaleziono kilkutonową stertę śmieci – na środku ulicy. Przez kilka godzin droga była nieprzejezdna. Sprawcy nadal są poszukiwani.

Śmieci były już przetworzone

Hałda zablokowała drogę między Parszowicami a Wielowsią. Lokalne media sugerują, że wysypana sterta pochodzi z transportu, który miał trafić na wysypisko w Parszowicach albo do pobliskiej spalarni odpadów. Śmieci są częściowo przetworzone i sprasowane. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Drogę musiało posprzątać lokalne starostwo 

To jest przerażające z dwóch powodów. Jest to ogromna hałda odpadów, a po drugie zostały one wysypane na jezdnię na takiej wysokości, że kierowca jadący w nocy mógłby nie zobaczyć, a na pewno nie spodziewałby się takiej przeszkody na drodze. Sposób wysypania tych odpadów stanowi bezpośrednie zagrożenie życia dla uczestników ruchuodpowiedział dla portalu miedziowe.pl Tomasz Rosik, dyrektor departamentu infrastruktury i transportu Starostwa Powiatowego w Lubinie. Tu się może znajdować wszystko od jakichś szczątków materiałów, po części organiczne, ziemię, fragmenty materiałów budowlanych. Wszystko wymieszane – dodaje.

Winni poszukiwani

Uprzątnięcie i wywóz zebranych odpadów mogło kosztować starostwo co najmniej kilka tysięcy złotych. Sprawą zajmuje się policja.

źródło: polsatnews.pl