1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

DPD Polska świętuje dostarczenie milionowej paczki flotą rowerów cargo

DPD Polska świętuje dostarczenie milionowej paczki flotą rowerów cargo

DPD Polska sukcesywnie rozwija flotę rowerów cargo, która obecnie liczy ponad 80 pojazdów. Z jej pomocą zostało dostarczonych już ponad milion paczek. Do uroczystego przekazania odbiorcy symbolicznej, milionowej paczki doszło pod koniec października w Poznaniu.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Rowery cargo przyszłością logistyki

Rowery cargo to flota działająca przy DPD Pickup Oddziałach Miejskich, które stanowią centra dystrybucyjne w realizacji strategii niskoemisyjnej DPD Polska. Rowery cargo, których firma posiada obecnie 80, stanowią doskonałą alternatywę dla aut – w szczególności w strefach o gęstej zabudowie czy strefach biznesowych, wyłączonych z ruchu samochodowego.

DPD Polska ma powód do świętowania – firma dostarczyła już za pomocą elektrycznych rowerów cargo ponad milion paczek. Przekazanie szczególnej, milionowej paczki odbyło się w Poznaniu z rąk Kierownika Oddziału Poznań 1 – Bartosza Woźniczko. Szczęśliwy odbiorca otrzymał model roweru cargo DPD oraz udało się zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie było także okazją do porozmawiania na temat DPD Polska oraz zrównoważonej logistyki, w tym rozwoju niskoemisyjnej floty samochodowej i rowerów cargo.

– Dostawy realizowane rowerami cargo budzą zaciekawienie i pozytywne emocje wśród mieszkańców miast, ponieważ dalej stanowią niecodzienny i zaskakujący widok, pomimo tego, że nasza flota, będąca największą w Polsce, posiada już 80 rowerów. Do końca roku planujemy dalsze inwestycje i zwiększenie floty do ponad 100 pojazdów. Milionowa paczka to dla nas ważny, symboliczny moment, który oznacza zdobycie przez nas unikalnego, praktycznego doświadczenia i osiągnięcie pełnej sprawności operacyjnej, której oczekują od nas nasi Klienci – mówi Magdalena Chojnacka, Dyrektor Regionalny w DPD Polska.

– Rowery cargo stanowią istotną część naszej strategii operacyjnej oraz celu NET- ZERO 2040. Rozwój floty rowerów cargo przy Oddziałach Miejskich DPD Pickup nie jest przypadkowy – placówki znajdują się w ścisłych centrach największych, polskich miast, gdzie zarówno wysoki poziom urbanizacji, jak i wymogi stref czystego transportu na terenie miast sprzyjają właśnie rozwojowi tego środka transportu. To powoduje, że będziemy dalej rozwijać logistykę ostatniej mili w dużych aglomeracjach, między innymi w oparciu o rowery cargo – komentuje Maciej Głowacki, Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny DPD Polska.

Flota rowerów cargo – jak to się zaczęło?

Projekt, początkowo rozwijany jako pilotaż we Wrocławiu z wykorzystaniem tylko 5 rowerów, od maja 2022 funkcjonuje jako w pełni efektywny i funkcjonalny komponent platformy logistycznej DPD.

– Warto wspomnieć, że w ramach sieci rowerowej rozwijamy także koncept Oddziałów Miejskich Green DPD Pickup, czyli punktów obsługiwanych w stu procentach niskoemisyjną flotą, zarówno na linii sortownia – oddział, za pomocą samochodów elektrycznych, jak i oddział – klient końcowy, dzięki rowerom cargo. To pozwala nam na realizację strategicznych celów w zakresie zrównoważonej logistyki miejskiej, jak i dążeń do ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie poziomu emisji CO2 net-zero do 2040 roku – dodaje Marek Weremijewicz, Dyrektor Regionalny w DPD Polska.

– Flota rowerów cargo DPD Polska to koncept funkcjonujący w 14 największych, polskich miastach, co czyni nas liderem w zakresie rozwoju tej formy dostawy. Cieszymy się, że w tak krótkim czasie udało nam się zaprojektować, udoskonalić i co najważniejsze – wdrożyć na stałe tak ambitny i ważny projekt – komentuje Adam Bilewicz, Regionalny Koordynator ds. Rozwoju Sieci Rowerowej w DPD Polska.

Oprócz DPD po rowery cargo sięgnęły również inne działające w Polsce firmy kurierskie, takie jak DHL czy InPost. Tego typu rozwiązania wprowadzają też samorządy – lokalni urzędnicy otrzymali takie pojazdy m.in. w Krakowie, Gdyni czy Toruniu.

– Czytaj także: Poczta Polska z zeroemisyjną flotą

Źródło: informacja prasowa – DPD Polska

Fot. DPD Polska

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.