Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Smart city: miejskie drzewa z dowolnych roślin

tree

Smart city: miejskie drzewa z dowolnych roślin

Ta nietypowa konstrukcja przypomina trejaż lub pergolę, po której pną się kwiaty. Ale ten modułowy system pozwala tworzyć trójwymiarowe kształty i elementy do wnętrz i na wolnej przestrzeni, np. drzewa z ulubionych roślin.

BANER MOBILEB1
Reklama

Trójwymiarowa konstrukcja

Trejaż to budowla służąca do podtrzymywania roślin, najczęściej pnących takich jak bluszcz czy róże. Greenscreen wykorzystuje konstrukcje, które mogą nie tylko podpierać pnące się rośliny, ale  również tworzą imponujące budowle o dowolnych i regulowanych wysokościach. Płoty, kolumny, wiaty, ekrany – każdy z tych elementów może zostać pokryty dowolna, pnącą się roślinnością. Najlepiej całorocznymi lub wieloletnimi okazami.

Szczególną uwagę przykuwa modułowy system kratownicy, który zdążył zgarnąć już istotną dla branży nagrodę – Architizer A+ Product Award. gsTree to nietypowe drzewo, którego wysokość można regulować, ustawiając roślinną konstrukcję na wysokość nawet kilku metrów.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama
Drzewna konstrukcja, fot. greenscreen.com

Smart, green city

Z takich konstrukcji można łatwo i szybko stworzyć park lub cały gaj nowoczesnych drzew składających się z pnących roślin. To rozwiązanie jest dedykowane miejskim przestrzeniom, które muszą sprostać dwóm wyzwaniom: bycia funkcjonalnymi oraz przyjaznymi dla środowiska i ludzi. Wymogi środowiskowe muszą też iść w parze z opłacalnością i możliwościami budżetu miejskiego. Projektant zapewnia, że Greenscreen koncentruje się na wszystkich tych wartościach.

Rośliny oczyszczają powietrze zarówno w przestrzeniach zamkniętych, jak i otwartych. Dzięki większej ilości roślin i drzew, można redukować skalę zanieczyszczeń generowanych w mieście. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

gsTree przypominają nieco artystyczne instalacje, które można zamontować w różnorodnych kolorach. Jak mówi firma, konstrukcje integrują przyrodę i miasto, czyniąc je jednością.

uokpmskF4QPB7t8orHYwzgYSe06h7FB0cubar3yOkk7NBVt0ztYqgZniI Es9J2ztUoSb1uW9gu6seCcigwXeJluQnFMgYshCiU eH0BxM8mf6j UK01YBDFvp0fZ2zsnnp6L9fa

źródło: greenscreen.com

.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.