Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

E-book o bezpieczeństwie pożarowym PV

pv

E-book o bezpieczeństwie pożarowym PV

Wraz ze wzrostem popularności mikroinstalacji w Polsce, zwiększają się też potrzeby związane z bezpieczeństwem ich funkcjonowania. W przypadku fotowoltaiki ryzyko pożaru jest wyjątkowo niskie. Jednak jest to system generujący prąd stały, stąd wymaga odpowiednich zabezpieczeń. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Nie bój się pożaru

Co mówią regulacje prawne dotyczące bezpieczeństwa pożarowego? Jak wygląda skala pożarów i co jest ich przyczyną? Jakie są rodzaje zabezpieczeń przeciwpożarowych testowanych na rynku? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w specjalnym e-booku przygotowanym przez firmę  Columbus. Poradnik zawiera dużą dawkę wiedzy. Znajdziesz w nim również informacje na temat komponentów i zasad działania systemu elektrycznego, jakim jest fotowoltaika. Opracowanie zawiera analizę zdarzeń pożarowych instalacji fotowoltaicznych, które zdarzyły się w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

– Fotowoltaika w naszym kraju to stosunkowo nowa dziedzina dla jej domowych użytkowników. Widzimy potrzebę edukacji w tym obszarze, dlatego chętnie dzielimy się wiedzą za pomocą naszego bloga, cyklicznych webinarów czy publikacji w mediach branżowych. W ostatnim czasie gorącym tematem stało się bezpieczeństwo pożarowe, dlatego postanowiliśmy przygotować materiał, w którym odpowiadamy na obawy prosumentów związane z ryzykiem pożarowym instalacji. Omawiamy też zabezpieczenia stosowane w instalacjach realizowanych przez Columbustłumaczy Piotr Trojanowski, krajowy kierownik realizacji Columbus Energy, współautor e-booka.

Coraz więcej mikroinstalacji

Energia słoneczna to obecnie coraz częściej wykorzystywana forma energii odnawialnej w Europie, dlatego materiał wydany przez firmę Columbus jest odpowiedzią na ten trend energetyczny w Polsce. 

Columbus proponuje swoim klientom własny model zabezpieczeń, które opierają się na analizie statystyk i danych niemieckiego rynku fotowoltaicznego – Columbus Safe. Każdą instalację firma wyposaża w stickery samogaszące. Takie taśmy, w razie pożaru chłodzą otoczenie i zapobiegają ponownemu zapłonowi. 

Poradnik “Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznych” jest dostępny po kliknięciu w poniższy obrazek.

ebook Columbus

źródło: mat. prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.