Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Eko-rewolucja w Katowicach. MCK i Spodek przechodzą na zieloną energię

Eko-rewolucja w Katowicach. MCK i Spodek przechodzą na zieloną energię

Podczas konferencji klimatycznej PRECOP 28 spółka PTWP Event Center podpisała umowę o współpracy z Respect Energy. To nowy rozdział w zrównoważonym zarządzaniu Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) – pierwszymi tego typu obiektami w portfolio Respect Energy, które będą korzystać wyłącznie z energii odnawialnej. Dzięki OZE roczna produkcja CO2 w MCK i Spodku zostanie zredukowana o ponad 5 milionów kg!

Reklama

Współpraca ku zielonej przyszłości

Konferencja klimatyczna PRECOP, której kolejna edycja odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach 5 i 6 października br., co roku przynosi rekomendacje dla Szczytu Klimatycznego, wypracowane w toku eksperckich dyskusji. W tym roku konferencja dodatkowo stanowiła doskonały kontekst dla ogłoszenia współpracy, która jest ważnym krokiem w przechodzeniu Katowic na zieloną stronę mocy.

Podczas briefingu zorganizowanego w drugi dzień PRECOP 28, PTWP Event Center, zarządca MCK i Spodka, oraz firma Respect Energy podpisały umowę, w wyniku której dwa obiekty w katowickiej Strefie Kultury dołączą do grona nieruchomości zasilanych zieloną energią. To energia elektryczna, która wytwarzana jest w 100 proc. ze źródeł odnawialnych, takich jak woda, wiatr, słońce czy biogaz.

– Umowa o współpracy z firmą Respect Energy zapoczątkowuje zupełnie nowy rozdział w zrównoważonym zarządzaniu Spodkiem i MCK – mówił Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center. – Dzięki temu oba obiekty, będące dumą i wizytówką Katowic, znacząco zredukują roczną produkcję CO2. To jest rzeczywista zmiana na lepsze, która w dużej mierze wzmocni nasze wysiłki na rzecz ochrony środowiska – podsumował Marcin Stolarz.

Najważniejsze obiekty w Katowicach zasilane z OZE

Podczas briefingu przedstawiciele obu firm podkreślali wartości, które płyną z zielonej energii w dobie kryzysu klimatycznego. Współpracę symbolicznie przypieczętowała m.in. zielona piłka siatkowa inaugurująca wspólną „grę w zielone“, przekazana na ręce Sebastiana Jabłońskiego. 6 października br. Spodek został także podświetlony na zielono.

– Cieszymy się, że dwa obiekty będące symbolem Katowic i Śląska – Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe – będą od dziś zasilane zieloną energią dostarczaną przez firmę Respect Energy. To kolejny ważny krok w zakresie wspierania zeroemisyjności i budowania świadomości wśród przedsiębiorców. Serdecznie witamy PTWP Event Center w gronie naszych klientów i cieszymy się, że ta ważna dla obydwu stron współpraca zainaugurowana została podczas PRECOP 28 – mówił Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy Holding.

Spodek to obiekt z bogatą historią wydarzeń rozrywkowych, sportowych i wystawienniczych. Oddany do użytku w 1971 roku, wpisał się na stałe w krajobraz Katowic i stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon architektury w Polsce. Od 45 lat gości wielkie wydarzenia, koncerty, imprezy sportowe i wystawiennicze. Trybuny Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek mieszczą 11 tys. osób, kompleks zawiera m.in. lodowisko, basen, salę gimnastyczną oraz hotel. 

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) to nowoczesny, oddany do użytku w 2015 roku obiekt, łączący funkcje: kongresową, konferencyjną, wystawienniczą, targową i widowiskową. MCK posiada halę wielofunkcyjną o powierzchni 8,1 tys. metrów kwadratowych, salę audytoryjną dla 600 osób, trzy sale balowe oraz 26 sal konferencyjnych na 38 tys. metrów kwadratowych.

Respect Energy – międzynarodowa grupa dostarczy energię do Spodka i MCK

Respect Energy S.A. jest częścią międzynarodowej grupy Respect Energy Holding i jedną z największych, niezależnych spółek na rynku energii elektrycznej w Polsce, która jako pierwsza zaoferowała swoim klientom w 100% zielony mix energetyczny, pochodzący z odnawialnych źródeł takich jak: słońce, wiatr, woda i biogaz.

Działalność Respect Energy opiera się na kilku filarach, m.in.: międzynarodowym obrocie energią elektryczną, prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia, a także sprzedaży energii do odbiorców końcowych i działaniach promujących dostęp do czystej energii. Respect Energy inwestuje w infrastrukturę służącą do wytwarzania zielonej energii, głównie w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, poszerzając w ten sposób własne portfolio odnawialnych źródeł energii i rozbudowując ofertę dla klientów. Firma działa obecnie na 24 rynkach i współpracuje z grupą ponad 600 wytwórców energii.

– Czytaj także: Orange Polska zasilane słońcem. Firma telekomunikacyjna kupi prąd od R.Power

Źródło: informacja prasowa – Respect Energy

Fot. Respect Energy, Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.