Ekoenergetyka-Polska postawi stacje ładowania w Barcelonie

Ekoenergetyka-Polska realizuje kontrakt na stacje ładowania autobusów elektrycznych dla Barcelony. Już wkrótce do stolicy Katalonii trafią dwie pantografowe ładowarki o mocy 500 kW każda. To nie pierwsza umowa z hiszpańskim operatorem.

Polski producent infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych na rynku elektromobilności działa od 10 lat. Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 500 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy prawie 45 000 kW.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Teraz postawi w Barcelonie dwie pantografowe stacje ładowania o mocy 500 kW każda, które będą dopasowane do warunków klimatycznych miasta – ze względu na panujące tam warunki atmosferyczne oraz wysokie temperatury zostały wyposażone w dodatkowy system bezpieczeństwa. Co więcej, będą generowały bardzo niski poziom hałasu (<55dB).

Ekoenergetyka-Polska ma doświadczenie w konstruowaniu stacji ładowania w przestrzeni miejskiej katalońskiego operatora. Wcześniej dostarczała już rozwiązania dla Transports Metropolitans de Barcelona. W zajezdni TMB stanęło siedem ładowarek typu plug-in o mocy 50 kW każda, a także pantografowa stacja szybkiego ładowania o mocy 500 kW. 

Kolejna realizacja dla Transports Metropolitans de Barcelona, realizowana z Endesa Energia S.A.U., jest doskonałym przykładem naszej umiejętności dopasowania się do wysokich oczekiwań odbiorcy. Infrastruktura dostarczona do Hiszpanii jest cicha, ma gabaryty dostosowane do dostępnej powierzchni, zabezpieczona przed wysokimi temperaturami m.in. dzięki systemowi p-poż. To właśnie ta zdolność adaptacji do wymagań sprawia, że klienci wybierają właśnie nasze rozwiązaniapowiedział Maciej Wojeński, Wiceprezes Ekoenergetyki-Polska.