1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekologiczne przedsiębiorstwo? Sprawdź, jak leasing może w tym pomóc

Ekologiczne przedsiębiorstwo? Sprawdź, jak leasing może w tym pomóc

Badania naukowe nie pozostawiają złudzeń – Ziemia walczy z kryzysem klimatycznym. Żeby zahamować negatywne skutki globalnego ocieplenia, trzeba podejmować działania na co dzień. Jak to zrobić, gdy prowadzi się biznes?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Rola przedsiębiorstw

Przedsiębiorstwa odgrywają bardzo ważną rolę w promocji akcji proekologicznych. Mają zdolność wpływu na innych, a także samodzielnie są w stanie wiele zrobić dla dobra planety. Warto dowiedzieć się, jak poprawić stan środowiska wokół. Okazuje się, że leasing może pomóc!

Nowoczesny biznes to ekologiczny biznes

Ekologiczne przedsiębiorstwo to firma, której zależy na jak najmniejszym negatywnym wpływie na środowisko naturalne. Poza tym promuje zrównoważony rozwój gospodarczy i angażuje się w różnorodne akcje proekologiczne. Powinna dążyć np. do redukcji odpadów czy mniejszego zużycia zasobów naturalnych (wody lub energii).

Ekologia jest ważna w biznesie, ponieważ wpisuje się w preferencje świadomych konsumentów, których liczba nieustannie rośnie. Dzięki temu łatwiej trafiać do szerokiego grona klientów. Kierunkiem rozwoju przedsiębiorstw w stronę bardziej ekologicznych z całą pewnością jest zielona energia. Inwestycje w OZE przyczyniają się do innowacji w biznesie, a także ochrony środowiska wokół.

Rozwiązania, dzięki którym Twoja firma będzie bardziej eko

Aby firma stała się bardziej eko, można wdrożyć następujące działania:

  • oszczędzanie energii – pomogą w tym energooszczędne urządzenia, optymalizacja produkcji czy edukacja pracowników na ten temat;
  • przejście na e-faktury – to nie tylko oszczędność papieru, ale i mniejsza emisja CO2 związana z produkcją i transportem dokumentów;
  • inwestycje w OZE – z odnawialnych źródeł energii można korzystać np. za sprawą leasingu fotowoltaiki;
  • elektromobilność – pojazdy elektryczne i hybrydowe to mniejsza emisja gazów cieplarnianych;
  • akcje proekologiczne – wspólne sadzenie drzew, zbiórka odpadów czy wsparcie lokalnych inicjatyw pomagają propagować wiedzę na temat ochrony środowiska wśród pracowników i konsumentów.

Leasing pomoże sfinansować zieloną energię

Proekologiczne działania firmy nie wymagają ogromnych nakładów finansowych. Zamiast wydawać oszczędności, można skorzystać z opcji leasingu produktów wspierających zieloną energię. Wtedy firma płaci dopasowane do swoich zdolności finansowych raty.

Wiele ekologicznych przedmiotów czy maszyn cechuje się niższymi kosztami eksploatacji. Dzięki temu firma oszczędza na kosztach operacyjnych i poprawia swoją rentowność. Poprzez leasing przedsiębiorstwo ogranicza ryzyko związane z inwestycjami w nowe technologie. Jeśli rozwiązanie nie spełni oczekiwań, łatwo z niego zrezygnować i zmienić strategię.

Firmy mogą pozwolić sobie na leasing takich produktów, jak m.in.:

  • samochody elektryczne,
  • panele fotowoltaiczne,
  • pompy ciepła,
  • magazyny energii.

Ekologiczne rozwiązania pomagają firmom dopasować działalność do przepisów dotyczących ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Leasing paneli fotowoltaicznych czy innych ekoprzedmiotów daje dużą elastyczność, np. pozwala zmieniać wysokość rat. Dzięki tej metodzie finansowania możesz cieszyć się umową „od ręki”, bez zbędnych formalności.

Podsumowanie

Proekologiczne działania przedsiębiorstw to klucz do efektywnego rozwoju i pozyskania nowych, świadomych klientów. Warto skorzystać z opcji leasingu produktów ekologicznych, by ochronić się przed stratami finansowymi i znaleźć rozwiązania najlepiej dopasowane do potrzeb firmy.

Fot. freepik.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.