Eksport modułów fotowoltaicznych z Chin: wyniki z lutego 2020

Analitycy z PV Tech przedstawili wyniki chińskiego eksportu modułów fotowoltaicznych za luty 2020 r. W porównaniu do analogicznego okresu z lat poprzednich lutowy rezultat jest gorszy o około 30 proc. i wynosi 2,82 GW mocy sprzedanych paneli.

Na początku bieżącego roku eksport nowo wyprodukowanych paneli fotowoltaicznych spadł do poziomu 4,45 GW. Choć to rezultat lepszy od grudniowego (4,41 GW), to u zachodnich producentów – w trakcie chińskiej pandemii koronawirusa – eksport obliczono na 6 GW.  Chińczycy odnotowali więc spadek na poziomie 35 procent. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Sytuacja w lutym pogorszyła się. Eksport spadł aż do 2,82 GW mocy sprzedanych paneli. W porównaniu z okresem analogicznym do lat wcześniejszych obecny rezultat jest gorszy o 30 proc. Jednak ze względu na stopniowe przywracanie produkcji, poprawa powinna pojawić się już w tym miesiącu. 

W Chinach pandemia koronawirusa stopniowo ustępuje i fabryki wznowiły swoje produkcje. Największy producent paneli – Jinko Solar – zakomunikował, że ich zakłady obecnie działają na najwyższych obrotach. Zachowali swoje roczne prognozy sprzedażowe i są pewni, że w 2020 roku uda im się przekazać swoim kontrahentom nawet do 20 GW paneli.

Źródło: gramwzielone.pl